Berenika Kohoutová a Patricie Solaříková si užívaly v retro stylu
14.9.2015
Kategorie: Celebrity

Berenika Kohoutová a Patricie Solaříková si užívaly dámskou jízdu v retro stylu

Že už se dnes mrkváče, céčka, walkman, digitálky a vinylové desky nenosí? Omyl, hudba i móda osmdesátých let stále žije a má své obdivovatele dokonce i mezi mladými českými VIP. Do Restaurantu & Music Clubu Café 80’s v centru Prahy vyrazily Berenika Kohoutová, Marika Šoposká, Patricie Solaříková, Aneta Krejčíková a Monika Timková, a pěkně to tam roztočily!

V dvoupatrovém klubu, kde nahoře je restaurace a dole taneční parket, se holky cítily, jako by se přenesly přímo do osmdesátých let. „Osmdesátky mám moc ráda. Když s kámoškama vyrazím na tancovačku, tak je to většinou na tuhle hudbu. Mám to asi i spojené s dětstvím, kdy jsme s rodiči jezdili na dovolenou a poslouchali většinu těchto skladeb,“ zavzpomínala Patricie Solaříková.

Interiér restaurace i music clubu je vyzdoben ve stylu 80. let s množstvím typických detailů. Na zdech visí plakáty nejúspěšnějších hudebníků zlaté éry, obaly vinylových desek, a televizní obrazovky promítají známé klipy. Na stole jsou pod průhledným sklem rozsypána céčka a drinky se podávají zásadně v zavařovačkách.

Berenika Kohoutová a spol si užívaly

Berenika Kohoutová a spol si užívaly

Skupinku pěti krásek si vyhlídli místní playboyové, kteří jim neustále posílali drinky. Jelikož ale mají holky doma partnery, byly neoblomné. „Na drinky se nechávám zvát opravdu nerada. Mám pak pocit, že jsem za to někomu něco dlužná. Tohle prostě není můj styl,“ řekla Solaříková. Naopak Berenika Kohoutová žertovala, že když jde na párty, vyndá doma z peněženky všechny peníze. I Aneta Krejčíkováse občas pozvat nechá: „Je mi 24 let. Na drinky se občas nechám pozvat, někdy naopak někoho pozvu já. Myslím, že je to úplně normální,“ konstatovala Aneta.

Timková odchází z mejdanů mezi posledními

Styl klubu je sice z let osmdesátých, nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů jde však s dobou. „Nejradši piju vodku se sodou a limetou. Sladké drinky jsou chuťově dobré, ale když si jich dám moc, mám pocit, že jsem snědla vagon cukru,“ křičela přes hlasitou hudbu Kohoutová. Zrádnost a zároveň lahodnou chuť sladkých drinků jí potvrdila i Monika Timková, se kterou chodí na podobné akce velmi často: „Když párty stojí za to, odcházíme s Berenikou mezi posledními. Já osobně ale tolik pít nemůžu, protože druhý den mě pak hrozně bolí hlava. Ale i tak je to s kamarádkami vždycky více uvolněné než s partnerem. To se pořád oba staráme, jestli se ten druhý baví a cítím se svázanější,“prozradila herečka, kterou si většina z nás spojí s „její“ Amálkou z pohádky Princezna a Písař.

Monika Timková

Monika Timková

A jak vzpomíná na flámování Marika Šoposká? „Na tancování v baru jsou určitě nejlepší kamarádky. Jeden čas jsme 80’s párty navštěvovaly s Berenikou docela často. Také jsme s manželem měli rituál, že když jsme přišli domů z mejdanu, tak jsme si doma ještě otevřeli lahev vína a tančili do ranních hodin v obýváku. Po porodu spíš tančím především kolem našeho syna.“

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Café 80‘s

Přečtěte si také