Petr Vacek opět kuchařem: na dobročinném bazaru uvaří „hereckou“ polévku
13.9.2015
Kategorie: Celebrity

Petr Vacek opět kuchařem: na dobročinném bazaru uvaří „hereckou“ polévku

V roli kuchaře se na pražském náměstí Míru už poněkolikáté ocitne Petr Vacek. Pod širým nebem uvaří „hereckou“ polévku během dobročinného bazaru. Ten každý rok pořádá Občanské sdružení Letní dům, s nímž herec už mnoho let spolupracuje.

Vacek tak naváže na tradici někdejších kočovných herců. K ní se vrací i Divadlo Na Jezerce pokaždé, když se hraje inscenace Komedianti. Na představení vždy navaří kotel polévky někdo z herců. „Polévka je grunt. Je to mnohdy jediné jídlo pro herce na divadelní štaci. Navíc je důležitou rekvizitou právě ve hře Komedianti. Původně měla být instantní, ale nakonec vyhrál nápad, že na každé představení se uvaří kotel dobré polévky,“ prozrazuje Petr Vacek. A jaká z polévek se bude servírovat na náměstí Míru? „Minulý rok se vařila gulášová, letos to bude houbovka nebo kulajda. Anebo další z těch, které mám rád,“ láká herec.

Setkejte se i s dalšími oblíbenými herci

Dobročinný bazar začíná ve čtvrtek 24. září v 10 a potrvá zhruba do 18 hodin, o tom ještě rozhodne počasí. „Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů. Výtěžek půjde na programy Občanského sdružení Letní dům – na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů. Je důležité, aby si lidé navzájem pomáhali,“ říká Vacek, který nebude jediným hercem, s nímž se můžete na akci setkat. Kdo sem zavítá kolem půl jedné odpoledne, má možnost se vidět i s režisérem Arnoštem Goldflamem, Martinem Písaříkem, Miluší Šplechtovou, Kristýnou Hrušínskou a dalšími herci z Jezerky.
A máte-li v plánu navštívit Komedianty, zábavnou hru o týdnu v životě herců z počátku dvacátého století s Petrem Vackem v jedné z hlavních rolí, tak si do diáře zapište termín 21. října, kdy jej Divadlo Na Jezerce poprvé uvede v nové sezóně.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Ivan Kahún

Mohlo by vás také zajímat