Filmová doporučení aneb 3 snímky, které musíte vidět
2.9.2015
Kategorie: Film

Filmová doporučení aneb 3 snímky, které musíte vidět

Prázdninové volné dny a letní teplé večery byly jako stvořené na to vyrazit do kina, ať už do multiplexů anebo na promítání pod širým nebem. Co nejlepšího z filmového světa stihla o prázdninách vidět naše redaktorka Adéla a co na její doporučení máte šanci v kinech ještě stihnout?

První film, který si zaslouží pozitivní hodnocení, jsou Papírová města režiséra Jake Schreiera. Přiznám se, že v současně době tolik populární knížky Johna Greena jdou tak nějak mimo mě, trailer na Papírová města natočený podle knižního příběhu zmiňovaného autora mě ale zaujal, a tak jsem se téhle romantické komedii s mysteriózním nádechem rozhodla dát šanci. Zlákala mě i známá a populární modelka a herečka Cara Delevingne, jež září jako hlavní hrdinka. Přiznám se, patřím do toho tábora lidí, kterým se vážně líbí a ještě se jim nezprotivila, ač na nás její obličej kouká z každé druhé kampaně na cokoliv. Film mě mile překvapil, konec se nedal předvídat už po první čtvrt hodince (jak to u těchto žánrů velice často bývá) a silné pouto a zároveň povahový kontrast dvou hlavních postav okořenil celý příběh.

Amy – další z povedených snímků a hlavně jeden z nejsilnějších zážitků. Pravdou je, že repertoár téhle neskutečně nadané a bohužel tragicky zesnulé zpěvačky jsem si pořádně naposlouchala až po zhlédnutí filmu. Podívat se na Amy Winehouse na velké plátno jsem ale vyrazila zejména z toho důvodu, že mám biografické snímky obecně velmi ráda a zfilmované dramatické životy věhlasných celebrit plné eskapád omámené alkoholem a drogami s často tragickým koncem ve vás vždycky zákonitě nějaké emoce vyvolají. Amy je autentická, přináší jedineční záběry a ukazuje doposud netušený pohled do nitra a přemýšlení umělkyně. Každou část zpěvaččina nelehkého života doplňují hudební ukázky a texty jejích písní, což posiluje dojem zmiňované autenticity. Tenhle snímek diváka zkrátka rozesmutní, a tak nějak si uvědomí, že být slavná hollywoodská star s paparazzi neustále „za zadkem“ a topit se v milionech, možná neznamená mít tak super a jednoduchý život.

Česká pohádková novinka

Z české kinematografické stáje mi toho od Varů upřímně v hlavě moc neuvízlo. Jeden krásný film ale přece jen musím zmínit, a sice novou pohádku populární režisérky Alice Nellis Sedmero Krkavců, která je natočena dle klasické předlohy původního stejnojmenného příběhu tak, jak ji známe ještě z dětství od Boženy Němcové. Alice Nellis opět nezklamala a i tak obtížný úkol, jakým je správně uchopit tento tradiční český žánr a nespadnout do plytkého kýče, zvládla mistrně. Martha Issová v hlavní roli, hudba Vaša Patejdla, nádherná scenérie, dobové kostýmy… to všechno patří k obrovským plusům této nové české pohádky.


Text: Adéla Očenášková
Foto zdroj: Cinemart.cz

Mohlo by vás také zajímat