Z herce Hynka Čermáka se stane Rapl
27.8.2015
Kategorie: Film

Z herce Hynka Čermáka se stane Rapl

Nekompromisní vyšetřovatel Kuneš z oceňované série Cirkus Bukowsky se vrátí na televizní obrazovku. Česká televize totiž začala natáčet nový třináctidílný seriál Rapl s Hynkem Čermákem v hlavní roli. Režisérem a scenáristou je opět Jan Pachl.

Seriál vzniká v tvůrčí producentské skupině Josefa Viewegha. „Detektiv Kuneš má zase jednou problém. Zmlátí přítele své bývalé ženy, nevypadá to s ním vůbec dobře, možná bude muset odejít od policie. Vysoce postavená nadřízená má pro něj řešení – uklidí ho na stáž do zapadlého pohraničí. Má to jen jeden háček. Jeho skutečným posláním je objasnit dva roky starou vraždu, jejíž vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě. Kriminalita v pohraničí je jedna z nejvyšších v republice – pašování, výroba drog, pytláctví, prostituce, vraždy. Kuneš musí řešit jeden obtížný případ za druhým a k tomu, proč do kraje přišel, se dostává až po čase a vlastně náhodou,“ přibližuje premisu Rapla Viewegh.

Typický antihrdina

Hlavní postava je svěřena Hynku Čermákovi, který si svou postavu jen chválí. „Kuneše mám rád, protože je dobře napsaný, je to detektivní futrál a taková role se nedala odmítnout. Řekl bych o něm, že je to typický antihrdina, což v české seriálové dramaturgii není tak zcela běžná věc. Pro mě má spíš, řekl bych, až irskou formu. Ale určitě je zábavný.

Natáčení odstartovalo v Praze a tvůrci budou točit také v Krušných horách, Jáchymově, německém pohraničí, Chemnitzu, Drážďaněch, Karlových Varech, Mariánských Lázních a dalších lokalitách. „Při vývoji příběhu nás bavilo pohrávat si s osudy svérázného detektiva, odveleného do nejzazšího koutu republiky, kde lišky doslova dávají dobrou noc. Krušné hory jsou krásnou mystickou krajinou, nicméně také nemilosrdně krutým podnebním pásmem, ve kterém v minulosti dokázal přežít jen velmi tvrdý jedinec,“ říká o Raplovi režisér a scenárista Jan Pachl.

A od čeho se bude novinka lišit od svého „předchůdce“ jménem Cirkus Bukowsky? „V každé hodinové epizodě Rapla bude uzavřený kriminální případ, a všemi třinácti díly se bude táhnout leitmotiv v minulosti neobjasněného zločinu,“ prozrazuje Pachl.

Kromě Hynka Čermáka v připravovaném seriálu hrají: Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Miroslav Etzler, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer a další. „Zároveň nebude nouze o zahraniční herce, protože řada motivů zasahuje do sousedního Německa,“ dodává režisér.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Česká televize

Mohlo by vás také zajímat