Vyprodaný Natruc oslavil 18. narozeniny ve velkém stylu
9.8.2015
Kategorie: Hudba

Vyprodaný festival Natruc oslavil 18. narozeniny ve velkém stylu

Letošní vyprodaný Natruc, který se každoročně koná na jednom z nejlepších festivalových míst v České republice, na Kmochově ostrově, vyšel na jedničku. Fanoušci největší kolínské akce tak dokázali připravit „svému“ festivalu skvělou oslavu.

Je známo, že Natruc se každým rokem zlepšuje, letošní ročník patřil k těm nejvydařenějším. Za tím stojí především kvalitní organizací festivalu. Kapely se tady totiž střídají, čímž si na své přijdou všichni posluchači, kteří mají v oblibě českou hudbu.

Střídají se také různé žánry a Natruc je snad jediným festivalem, na kterém můžete slyšet dechovku, konkrétně seskupení Kolíňanka. Její vystoupení bylo vzhledem k „osmnáctinám“ festivalu speciální. Pro návštěvníky si připravila netradiční vystoupení společně s několika interprety. Spolu s Kolíňankou tak vystoupili zpěváci ze skupiny Rybičky 48, Vypsaná FiXa, Sto zvířat či Pekař. Prakticky nepředstavitelné spojení dopadlo výborně a užilo si jej i mladší publikum.

To své si na akci našli také příznivci hip-hopu. Hip-hopery dostali „do varu“ především ATMO music, kteří již od svého prvního hitu Fáma slaví jeden úspěch za druhým. Hudební seskupení ve složení Ondřej Turták (ODD), Kryštof Peuker (Beef) a Jakub Děkan zahrálo fanouškům kromě nejúspěšnějších hitů, kterými jsou Andělé, Polety či nejnovější Ráno, i novinky, které se objeví na nové desce. „Návštěvnost a atmosféra patřily k nejlepším, které jsme zažily za letošní festivalovou sezonu. Kolín je pro mě obrovské překvapení,“ pochvaloval si akci Děkan.

O nejlepší atmosféru se postaral Xindl X

Velkou show předvedli UDG a posléze zpěvák Xindl X. Ten měl nejlepší atmosféru ze všech vystupujících. V kotli se nacházely všechny možné generace, což jen dokazuje, jaký progres jeden z nejlepších textařů současnosti na české scéně Xindl X udělal. Za odměnu svým příznivcům nadělil své osvědčené „pecky“ jako Anděl či V blbym věku. Nejenergičtější vystoupení předvedli Skyline, kteří roztančili snad všechny přítomné.

To rockeři si nemohli vynachválit vystoupení The Paranoid a Rybiček 48. Ti předvedli i svůj letní hit Všechno v pejči mám, a to v doprovodu hostujícího zpěváka Pekaře. Vystoupení si pochvalovalo především dámské obecenstvo, protože Pekař vylezl na stage polonahý.

Zástup fanoušků se sešlo na vystoupení Václava Lebedy, jemuž nikdo neřekne jinak než Voxel. Mladý písničkář je jedním z našich nejsledovanějších interpretů, za což hovoří jak návštěvnosti jeho koncertů, tak čísla na YouTube. Kromě aktuální hitovky Jednou a starších hitů se fanoušci dočkali i dosud nevydaných písní, které budou na jeho připravované desce.

4 OTÁZKY PRO JAKUBA DĚKANA

jakub-dekan_fotoFanouškům jste představil sólovou píseň Řidičák. Co říkáte na její ohlasy?
Když jste zvyklí na miliony zhlédnutí písní s ATMO, a poté vydáte svou vlastní věc, jejíž ohlas je trošku menší, je to těžký. Dávám si to za vinu i já, jelikož takové promo a samotné provedení klipu mohlo být lepší. Doufám však, že další sólové věci budou lepší a úspěšnější.

Jaké pro fanoušky chystáte novinky?
Tento týden budu doma v Liberci zavřený ve studiu. Budu makat na desce a doufat, že to do konce roku stihnu.

Na první desce Andělé x Démoni od ATMO music jste měl hodně prostoru. Bude to na novém albu stejné?
Myslím, že to bude různorodější deska. Písničky na předešlé desce ATMO jsme dělali na základě životních zkušeností, vyjadřovali jsme se z depresí a řešili vztahy. Protože už jsme starší, ty texty jsou trochu jiné. Je tam už znát větší nadšení z hudby. Já tam zatím mám písničku Ráno, tak uvidíme, jestli najdeme ještě nějakou věc, do které bych se hodil.

Prozradíte, jaký je váš nejoblíbenější interpret na česko-slovenské scéně?
Budu mluvit asi za všechny z ATMO… ohromně vzhlížíme k Rytmusovi a celkově ke Kontrafaktu.

Text: Jan Rochovanský
Foto k rozhovoru: oficiální web Jakuba Děkana

Přečtěte si také