Anna Kadeřávková: Aby se ostatní bavili, jsem schopna udělat jakoukoliv bláznovinu
28.7.2015
Kategorie: Rozhovory

Anna Kadeřávková: Aby se ostatní bavili, jsem schopna udělat jakoukoliv bláznovinu

Připravili jsme pro vás vyletněný rozhovor s Annou Kadeřávkovou. Mladá a sympatická herečka nám mimo jiné prozradila, kde tráví horké letní dny, jaké bylo natáčení filmu Andílek na nervy a také, jak se „kamarádí“ s módou a sociálními sítěmi.

Jak si užíváte léto?
Abych se přiznala, jsem přes školní rok tak vytížená, že svůj „studentský volný čas“ využívám k dohánění věcí, které na přes rok prostě musí jít stranou. Takže teď o prázdninách si dělám řidičák, vybírám si auto a vyřizuji fůru dalších pracovních věcí. Pak také doháním časovou ztrátu společně stráveného času s rodinou, no a nakonec aspoň na pár dní zasloužená dovolená!

Na fanouškovském FB profilu jste uveřejnila fotky s přítelem z dovolené v Itálii. Kde všude jste se byli podívat?
Cestování miluji. Byli jsme se podívat na města jako Verona, Řím, Pisa, Milano, Ravenna, Florencie a nakonec Pescara, kde jsme na pár dní zůstali. Památky krásné, ale nejvíc mě stejně uchvátila Mirabilandia. To je obrovský zábavní park poblíž Ravenny, kde jsme kvůli mému nadšení byli dokonce dvakrát. Nojo, jsem hodně pro zábavu (smích).

Zřejmě preferujete poznávací zájezdy před poflakováním se u moře…
Mám ráda od všeho trochu. Courat se po městě a objevovat jeho krásy je úžasné, ale vydržím to jen pár dní. Pak potřebuju oddych a volím pohodu na pláži nebo u bazénu. To mi ale taky nevydrží moc dlouho, takže to mám tak na půl střídavě.

Itálie je mnohdy spojena s romantikou. Jste romanticky založená?
To je každá žena, i ty, které říkají, že ne.

 

Anna Kadeřávková: Aby se ostatní bavili, jsem schopna udělat jakoukoliv bláznovinu

 

Vy jste nedávno dotočila romantický film Andílek na nervy, v němž vaše postava ulítává na módě. Jak to máte vy?
V podstatě stejně jako hlavní představitelka. Módu miluji!

A co s ní spojené nakupování?
Mám období, kdy jdu kolem obchodu a zahlédnu něco za výlohou. Řeknu si „To vypadá pěkně. Jen si to zkusím a půjdu.“ A v tomhle zápalu „omylem“ proběhnu dvacet obchodů a nakoupím si nový šatník. A pak mám zase dny, kdy si obleču tepláky, mikinu a jsem spokojená.

Je nějaký kousek, bez kterého si nedokážete představit svůj šatník?
Tepláková souprava!!! Mám jich doma asi šest a každá je moje milovaná. Nosím je na doma i do města. Nejlepší a největší forma pohodlí.

Prozradíte Vaše oblíbené obchody?
Vero Moda, Berhska, H&M, Sinsay, Zara…

 

Anna Kadeřávková: Aby se ostatní bavili, jsem schopna udělat jakoukoliv bláznovinu

 

Věnujete se i modelingu. Prozradíte našim čtenářkám recept na vaši krásně štíhlou postavu?
Popravdě, jím co mi chutná a raduji se z toho. Ne, vážně. V ničem se neomezuji, mám rychlý metabolismus a krásnou maminku (smích). Dřív jsem sportovala, teď už na to nemám moc čas ani energii. Sem tam si jdu zaběhat a taky ráda plavu, ale nic z toho není pravidelné.

Máte nějakou neřest? Na čem právě „ulítáváte“?
Jídlo. Mohla bych jíst snad pořád. Nejradši mám pizzu, těstoviny, kuře a sushi. Mňam.

Filmová Viki nemůže žít bez on-line života. Co vy? A neměla jste také chuť být bloggerkou? 
Facebook, Instagram, Ask.fm a Snapchat. Přes tyhle sociální sítě udržuji 24hodin denně kontakt se svými fanoušky a i s blízkými lidmi, kteří jsou ode mě statisíce kilometrů. Baví mě to, jsem aktivní, ale zároveň jsem naštěstí ještě z té generace, která se bez toho obejde. Blog jsem si chvíli dokonce vedla, měl celkem úspěch, ale pak jsem ho zrušila. Psát mě baví, nápady byly a jsou, ale čas ne. Teď už delší dobu uvažuji o vlogování. Mám pár nápadů, tak to možná zkusím a uvidím, co z toho bude.

Někdo využívá on-line svět, aby se mohl vypsat, když se mu zrovna nedaří. Jaký máte recept na lepší náladu vy?
Moje máma. Je skvělá. Ať už se stane cokoliv, vím, že se za ní můžu s čímkoliv obrátit a ona mě v tom nenechá. Jsem z deseti dětí a rodina je pro mě na prvním místě. A zároveň vím, že oporu můžu hledat vždycky tam.

 

Anna Kadeřávková: Aby se ostatní bavili, jsem schopna udělat jakoukoliv bláznovinu

 

Diváci vás znají ve dvou hereckých polohách – jako extrovertní filmovou puberťačku a tichou Rozinu z Ulice. Která z těchto poloh se vám hrála lépe?
Asi spíš Viktorie z Andílka, protože hrát hodnou holku umí každý. Tady jsem se mohla pořádně vyřádit a zkusit si extrém. Člověk se musí snažit a pořád se zlepšovat. A to mě baví, mám ráda výzvy.

A jaká je Anna Kadeřávková? Introvert, či extrovert?
Mám ráda svůj klid, ale nevydržím dlouho sama. Jsem vůdčí typ, a když jsem mezi svými, je mě všude plno, a aby se ostatní bavili, jsem schopna udělat jakoukoliv bláznovinu. Ale když jsem v prostředí, které neznám, zprvu sedím v koutě, jen pozoruji a všechno si tak nějak oťukávám.

Lidé mají rádi trapasy. Prozradíte nějakou takovou pikantnost z natáčení?
V červnu jsme odtočili půlku filmu a po dvou měsíční pauze následovala druhá půlka natáčení, kam do štábu přibyli noví členové. První den nás asistentka režie všechny přivítala a představila nám nové členy. Byl mezi nimi i jeden mladý kluk, který se jmenoval stejně jako náš pes doma. Byla jsem z toho tak nadšená, že jsem za tím klukem, kterého jsem tehdy znala asi deset minut, šla a ještě více nadšeně jsem bez váhání vyhrkla“ „Ahoj, ty jsi Oliver, viď? Hezký jméno, tak se jmenuje můj pes.“ Usmála jsem se, otočila a odešla. Po chvíli jsem si uvědomila, co jsem právě řekla a zděsila jsem se. Soudím, že podle jeho výrazu se zděsil i on. Proboha, jak jsem něco takového mohla vůbec říct?! Už ani nevím, jak to ten den dopadlo, ale možná i díky tomu jsem pak měla tak blbý pocit, že se mu musím omluvit a vysvětlit mu to, že jsme se dali do řeči a z nevinného trapasu se začalo pomalu něco rýsovat. Dnes jsme spolu osm měsíců. Jsme šťastní a zamilovaní.

Sledujete vaši práci v televizi?
Ostatní se mě pořád ptají „Jaké to je vidět se v televizi?“ a já jim na to skoro neumím odpovědět, protože to nedělám. Sem tam se podívám, ale to je tak jednou za dva měsíce, kdy třeba vím, že poběží nějaká scéna, která mi dělala problém, byla těžká anebo byla naopak moje oblíbená. To mě potom výsledek zajímá.

Kde vás ještě můžeme vidět kromě zmiňovaných projektů? Připravujete něco nového?
Zatím nic nového nepřipravuji, ale tak nějak věřím, že je to na cestě. Jak se říká, všechno má svůj čas a tohle pro mě platilo vždycky. Kdo si počká, ten se dočká. Zatím si na mě můžete dojít na komediální představení Dívčí válka, které hrajeme po celé ČR a kde se zaručeně zasmějete.

 

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv Anny Kadeřávkové

Mohlo by vás také zajímat