Herec Petr Batěk, jak ho neznáte! Podívejte se na jeho debutový videoklip
21.7.2015
Kategorie: Hudba

Herec Petr Batěk, jak ho neznáte! Podívejte se na jeho debutový videoklip

Dosud se představoval především jako herec a zdatný produkční své umělecké agentury PHB-ART, pro niž připravuje spoustu projektů. Převážně kulturních a pro dětské publikum. Nyní se vydává i na dráhu sólového zpěváka. Nazpíval píseň, ke které už je na světě i videoklip.

Doteď Petr Batěk vystupoval coby člen a zároveň manažer kapely The End of Colours (známé též pod názvem The Doors Revival) a se svou druhou sestavou Pokoj č. 26, s níž zpívá hity legendárního Petra Nováka. Nyní zkouší i dráhu sólového zpěváka. Nový videoklip k písni Nauč mě číst je tak pro něj debutem. „Hudba mě baví a zajímá už odmalička. K tomu, že jsem se rozhodl některé písničky pustit do světa, mi pomohli dva skvělí muzikanti a kamarádi – Jirka Mucha a Jan Somy Somolík. Díky nim a jejich aranžím mají takovou podobu, jakou mají,“ prozrazuje hudebník a herec.

V klipu určitě poznáte jeho herecké kolegy – Marii Doležalovou, známou coby „neviditelnou“ Sašu ze sitcomu Comeback, a Ladislava Županiče. „Chtěl jsem, aby se v klipu objevili kolegové, kterých si vážím a mám je rád, a to se mi povedlo,“ přibližuje své rozhodnutí k výběru herců.

Jaké má Petr Batěk další hudební plány? „Když se všechno podaří a (jak by asi řekl Tomáš Klus) bude všechno v souladu s vesmírem, chtěl bych si udělat radost v podobě celého alba. Ale žádný spěch. Jsem ve fázi života, kdy už nepotřebuji plnit své sny za každou cenu.“

A kde se můžete s Petrem v nejbližší době setkat? Třeba hned 1. srpna 2015 na festivalu Slon v porcelánu, který se koná pod záštitou jeho agentury PHB-ART. Zde vystoupí s kapelou Pokoj č. 26. A pokud to máte do Klášterce nad Ohří daleko, můžete jej vidět i skrz televizní obrazovky. Tam se totiž pravidelně objevuje v reprízách „nováckého“ seriálu Gympl. Zaznamenává tím vyšší zájem fanoušků? „Ano, všiml jsem si, že jedna dáma měla větší zájem, tak jsem zbaběle prchnul,“ prozrazuje se smíchem.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv Petra Baťka

Mohlo by vás také zajímat