Kam vyrazit v létě za kulturou? Do Divadla Bez zábradlí
27.6.2015
Kategorie: Divadlo

Kam vyrazit v létě za kulturou? Do Divadla Bez zábradlí

Divadlo Bez zábradlí ani letos nenechá své obecenstvo čekat až do oficiálního začátku nové sezóny a celý srpen mu bude nabízet to nejlepší ze svého repertoáru. Navíc s velkou výhodou – v jeho hledišti na rozdíl od klasických letních scén nikdy neprší.

Letní hraní u Heřmánků zahájí na začátku srpna koncert skupiny Čechomor, která si získala srdce tisíců fanoušků netradičními interpretacemi lidových písní. Pak již odstartuje celý měsíc trvající přehlídka toho nejlepšího z komediální tvorby, během níž se diváci budou moci setkat s oblíbenými herci Karlem Heřmánkem, Veronikou Freimanovou, Zdeňkem Žákem, Rudolfem Hrušínským, Janou Švandovou a celou řadou dalších.

Na programu jsou například komedie Jiřího Menzela Každý rok ve stejnou dobu či Blbec k večeři, které se díky neklesajícímu zájmu drží v nabídce divadla již mnoho sezón, a také brilantní herecký duet Simony Stašové a Oldřicha Víznera v představení Římské noci. Pokud jste ještě nestihli zajít na novinku Garderobiér, budete mít šanci užít si i během léta tuto působivou směs suchého britského humoru s hořkou poctou těm, co obětovali své životy divadelnímu lesku i bídě.

Jiří Bartoška se vrací na scénu

Letní hraní bude pokračovat i v průběhu prvního zářijového týdne, kdy se rozhodně nabízí udělat si velký vykřičník u data 7. září. Ten den totiž celou prázdninovou přehlídku uzavírá legendární inscenace Jakub a jeho pán – Pocta Denisu Diderotovi. Tentokrát bude její uvedení slavnostnější než obvykle, protože se do něj v plné síle vrací Jiří Bartoška, to rovných čtyřicet let poté, co se jedné z jeho životních rolí poprvé zhostil v ústeckém Činoherním klubu!

Kam vyrazit v létě za kulturou? Do Divadla Bez zábradlí

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Bez zábradlí

Mohlo by vás také zajímat