Výjimečný festival Okoř oslaví jubilejní výročí. Vystoupí Lenny i Chinaski
18.6.2015
Kategorie: Hudba

Výjimečný festival Okoř oslaví jubilejní 15. výročí

Legendy legendě. Tak by se dal stručně charakterizovat letošní jubilejní 15. ročník akce na Okoři, který se kromě kulatých narozenin bude pyšnit i výjimečnými vystoupeními. Co nabízí výjimečný festival Okoř?

Festival nabídne třeba koncert Tomáše Kluse, jeden z několika posledních na delší čas, vystoupení Mira Žbirky, na podzim bude mít pouze jediný charitativní koncert, společný koncert Lenky Filipové a Lenny, matky s dcerou hrající navzájem svoje písně, a mnoho dalšího.

A co znamená Festival Okoř pro zpěvačku Lenny? „Srpnový Festival Okoř je pro mne legenda. První ročník se konal, když mi bylo osm let a já se jen obdivně dívala na plakáty. Teď mám možnost číst i svoje jména a navíc si užiju hraní společně s mamkou na jednom podiu. Paráda! Budeme vystupovat společně a hrát skladby její, moje, starší i nové. Celkově to bude hodně pestré,“ vysvětluje mladá interpretka.

Na letošním programu si pořadatelé dali obzvlášť záležet. Až na jednu výjimku zde všichni už několikrát vystoupili, pro mnohé z nich dokonce znamenal zdejší koncert pomyslný začátek jejich hudební kariéry.
V sobotu 22. srpna dále vystoupí: ChinaskiMIG 21, Michal HrůzaAneta LangerováVypsaná FiXa, nováčkem bude duo Space Junkie.

Festival Okoř oslaví jubilejní 15. výročí

Festival Okoř láká na bohatý program

Pořadatelé doporučují včasné zakoupení lístků. „Jako každý rok se na všechny návštěvníky velmi těšíme a jen připomínáme, prosíme, aby si pořídili vstupenky s dostatečným předstihem. Je nám velmi líto všech, jež kdy dorazili na Festival v den konání a my už pro ně neměli žádné vstupenky. Snažíme se totiž o dodržení maximálního komfortu pro všechny ve festivalovém areálu a tudíž o dodržení rozumné kapacity tak, aby se nečekalo dlouho na toaletu nebo občerstvení,“ doplňuje Hanka Petřinová, pořadatelka festivalu. Předprodej byl zahájen 1. června v síti Ticketportal, tak si ulovte nejlevnější vstupenky.

Tradičně bude zajištěna kyvadlová doprava z Prahy a Kladna, využít lze i prázdninový vlak.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také