Co spojuje Ivanu Jirešovou a Nelu Boudovou? Zájem o buddhismus, láska ke kočkám a cestování
6.6.2015
Kategorie: Celebrity

Co spojuje Ivanu Jirešovou a Nelu Boudovou? Zájem o buddhismus, láska ke kočkám a cestování

Oblíbené herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová, známé svými sympatiemi k buddhismu, se staly kmotrami nové knihy Kouzelník z Lhasy australského spisovatele Davida Michie.

Čtivá a napínavá buddhistická kniha s detektivní zápletkou se křtila 5. června v oblíbené Dobré čajovně na Václavském náměstí v Praze. Tu Ivana Jirešová navštěvovala ještě jako studentka. V oáze uprostřed rušného centra, jejíž klid střeží socha Buddhy, si připila s Nelou Boudovou osvěžujícím čajovým koktejlem „matcha čajem“, oblíbeným nápojem samotného Dalajlamy.

Obě herečky propadly nejen buddhismu, ale i poutavým knihám Davida Michie, autora knih Dalajlamova kočka a Dalajlamova kočka a umění příst. Publikace vydané v češtině v nakladatelství Synergie publishing se v loňských letech staly čtenářským hitem. „Knihy Davida Michie se lehce čtou a člověk se při nich zklidní. A rozhostí se v něm pocit, že na tomto světě je nakonec vše tak, jak má být,“ prozradila Jirešová, která knihu Dalajlamova kočka namluvila ve formě CD. I to se teď spolu s knižní novinkou Kouzelník ze Lhasy objeví na českém trhu.

Mezinárodně proslulý autor se totiž rozhodl navštívit Prahu a herečky Ivana Jirešová i Nela Boudová si s ním měly rozhodně co říci. Spojuje je totiž nejen zájem o buddhismu, ale i láska ke kočkám a exotickému cestování.

 

O knize Kouzelník z Lhasy
Čtivé prolnutí dvou zdánlivě nezávislých osudů. Tím prvním je příběh novice buddhistického kláštera, který opouští po vstupu Rudé armády Tibet. Druhým hrdinou je britský fyzik, jehož dráhu sledujeme o půl století později. Poutavá kniha s téměř detektivní záplatkou o prolínajících se životech dvou rozdílných lidí v jiných časových obdobích je plná nečekaných a překvapivých zvratů. Vše, co nás v životě potkává, je totiž propojené a neděje se náhodou. Dokonce i kvantová fyzika je propojená s duchovnem víc, než si myslíme. „Vždyť energie se kondenzuje jen na okamžik do hmoty tak, aby se později znovu stala čirou energií,“ píše v knize Michie.

 

V laskavě napsané knize se také dozvíme i to, v čem spočívá jasnozřivost mnichů, co je to tibetský mysticismus, jak si mniši dovedou přivodit umělou smrt a proč i skeptik, kterého buddhismu nikdy nezajímal, nakonec sedí na meditačním polštáři.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: PR servis Synergie Publishing

Mohlo by vás také zajímat