Fotoreportáž: Takhle to žilo na festivalu Majáles 2015
25.5.2015
Kategorie: Hudba

Fotoreportáž: Takhle to žilo na festivalu Majáles 2015

Rok se s rokem sešel a fanoušci se dočkali festivalu Majáles 2015. Byl to v pořadí již jedenáctý ročník, jehož bohatý program opět nabídl to nejlepší, co naše hudební scéna nabízí.

Prvomájovému dnu v ranních hodinách počasí příliš nepřálo. Déšť nebyl pro návštěvníky festivalu úplně dobrou vyhlídkou. Ti odvážlivci, kteří se jej i přes nepřízeň počasí rozhodli navštívit, udělali jen a jen dobře. A že jich bylo! Vždyť hned u několika kapel skandovalo tolik fanoušků, že bylo jen těžko se kam hnout. Rozjásaný dav potěšili především interpreti vystupující na Excelent stage, na které přesně ve 13 hodin odstartovala svůj koncert kapela Pilot.

Po ní následovali UDG, u nichž nechyběl proslulý vtípek bubeníka Tomáše Staňka. Publikum bavil tím, že si od přítomných dam vyžádal tanga, která si pak oblékl. Písněmi jako Chemie, V blbým věku či Čecháčekpotěšil Xindl X. Hned po něm už na pódium vtrhli Mandrage, kteří si speciálně tento den nemohli odpustit hit Šrouby a matice. Je totiž jako stvořený pro 1. Máj, čímž rozněžnil přítomné páry. Kapela Jelen, jež budila pozornost bubnem s parohy, zazpívala Magdalénu i chytlavou píseň Co bylo dál?, známou jako úvodní píseň seriálu Všechny moje lásky.

Skvělou show předvedl zpěvák Michal Hrůza, jehož jméno je opakem jeho hudby, jak s vtipem konstatoval moderátor Jirka Mádl. Byť pršelo, příznivce Tomáše Kluse to neodradilo. Naopak, v hojném počtu přišli svého písničkáře podpořit. Říká se „to nejlepší nakonec“, Majáles tedy ukončili populární Chinaski. Ti kromě lety ověřených pecek zahráli i aktuální song Každý ráno, který obsazuje první příčky hitparád.

Hip hopu zdar!

Kdo zavítal na Reebook stage, dostal do žil skvělý hip hopový doping. Jako první potěšili přítomné ATMO music, kteří se představili v nejširším možném složení. Kromě základních členů, producenta ODD (Ondřej Turťák) a rapera Beef (Kryštof Peuker), vystoupili i zpěváci, kteří přispěli k úspěchu skupiny. Mezi ně patří Jakub Děkan, který s formací spolupracoval i na megahitu Andělé, který dostal ATMO do povědomí posluchačů. Vystoupil i Sebastian, který kromě Poletů představil i svou aktuální „pecku“ Toulavá. Posledním členem byl zpěvák Chris.

Na festival zavítal i Marpo se svým TroubleGangem. Vystoupení bylo největším zážitkem Majálesu. Skupina si užila koncert se vším všudy, fanouškům přednesla společné největší hity, které doplňovala různými kreacemi. Rapper MC Wohnout se nebál skočit mezi diváky, ale odnesl to bohužel pádem.

Velkým lákadlem byl i Paulie Garand, kterému již tradičně kryl záda Kenny Rough, jeden z našich nejtalentovanějších hudebních producentů. Fanoušci se dočkali největších hitů z poslední vydané desky. Nechyběly ani osvědčené hity Nonstop a Pavučina lží. Kenny Rough ukázal, že kromě „DJingu“ ovládá i hru na saxofon, za což ho publikum ocenilo bouřlivým potleskem.

Majálesování bylo opět skvělou akcí nejen pro hudební fajnšmekry, ale i pro krále Majálesu, kterým se letos stal Mykhaylos neboli Per Partes z ČVUT. A že se program kryl s mistrovstvím světa v hokeji? To nebyl vůbec problém! Pro fanoušky byl zřízen stan s televizí, kde mohli sledovat přímý přenos utkání Česko-Švédsko.

MAJÁLES VE FOTOGRAFIÍCH


Text: Nikola Soprová a Jan Rochovanský

Foto: Daniela Zápotočná, Jan Rochovanský, Alice Mitysková, Nikola Soprová
Video sestřih: Jan Rochovanský

Přečtěte si také