O chytré princezně: nová hudební pohádka s prvky černého divadla Jiřího Srnce
19.5.2015
Kategorie: Divadlo

O chytré princezně: nová hudební pohádka s prvky černého divadla Jiřího Srnce

V divadle Semafor se představil nový pohádkový příběh. Divákům nabízí originální propojení nejen výpravné muzikálové pohádky s černým divadlem, ale i světem dětské fantazie. V představení pod režijní taktovkou Romana Štolpy si tak přijdou všechny generace na své.

O chytré princezně je nová autorská muzikálová pohádka na motivy Boženy Němcové, v originálním spojení s černým divadlem a jedinečným výtvarným pojetím otce černého divadla – scénografa a výtvarníka Jiřího Srnce. O produkci tohoto multižánrového dílka stejně jako o část písňových textů se postarala Kristýna Pixová. To vše v podání zajímavých osobností pod režijní taktovkou Romana Štolpy.

Pro zajímavost uveďme, že představení vznikalo v Kulturáčku na Bílé hoře, kde se mimo jiné odehrávaly zkoušky nedávno uvedené Sněhové královny nebo Kapky medu pro Verunku a dalších divadelních projektů.

Na začátku příběhu se setkáváme s holčičkou, které se nechce spát, a tak pro ni její tatínek vytvoří z hvězd pohádkový svět, jehož hlavní hrdinkou je právě ona sama – coby princezna Lenka, která svým vtipem a chytrostí zachrání chasníka Jirku, jenž se pro lásku k ní rozhodne upsat ďáblu, aby ho učinil princem, a mohl tak žádat princeznu o ruku. Tatínek s maminkou si v příběhu také s chutí zahrají na krále a dvorní dámu a všichni zúčastnění si tak musí zvykat na nový zámecký život a královskou etiketu. Pohádka tak poukazuje na mnoho úsměvných pravd o světě chudých a bohatých, o upřímnosti a přetvářce, lidské vypočítavosti i o lásce, a především o typických roztomilých situacích v rodinných vztazích nás všech.

Z hereckého obsazení se můžete těšit na Ditu Hořínkovou, Michaelu Dolinovou, Petra Kutheila,Richarda Tesaříka, Jiřího Zonygu, Lucii Černíkovou, Kristýnu Pixovou a v neposlední řadě Vlastu Korce.

Plánovaná reprízy v divadle Semafor: 23. 5. – od 11:00 a 15:00, 30. 5. – od 11:00 a 15:00

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv 

Mohlo by vás také zajímat