Film Andílek na nervy s Adamem Mišíkem a Annou Kadeřávkovou odstartuje sezónu letních komedií
17.5.2015
Kategorie: Film

Film Andílek na nervy s Adamem Mišíkem a Annou Kadeřávkovou odstartuje sezónu letních komedií

Do kin se chystá nový snímek režiséra Juraje Šajmoviče Andílek na nervy – letní rodinná komedie s množstvím zábavných momentů. Film bude zkrátka plný prázdninové pohody, odreagování a humoru.

Juraj Šajmovič, původně dokumentarista, si podobnou žánrovku vyzkoušel již před třemi lety při natáčení snímku Tady hlídám já. V obou případech se podílel také na tvorbě scénáře.

Jeho nový film staví do popředí tři hlavní témata: dospívání, rodinné vztahy a kontrast života ve městě a na vesnici. Vše se ale snaží podat odlehčenou formou a naladit diváky na pozitivní vlnu.

Onoho andílka na nervy ve filmu představuje čtrnáctiletá fashion bloggerka Viktorie (Anna Kadeřávková), kolem níž se – jak lze z názvu snímku vyvodit – točí celý děj. Viktorie, zhýčkaná holka z velkoměsta, stojí po smrti své matky před rozhodnutím, zdali zbytek dospívání strávit v dětském domově, anebo na malé vesnici u příliš nemajetného otce (Pavel Řezníček), kterého nikdy neviděla.

Viktorie si nakonec zvolí druhou možnost, a tak poznává svého rodiče a snaží se sžít s novým prostředím. Zpočátku to vypadá jen na samá trápení – rozmazlená velkoměšťačka nesdílí přílišné nadšení pro venkov a horlivě píše na svůj blog jeden článek za druhým o této „zoo plné exotů“. S otcem Jakubem si příliš nerozumí, do nefungujících rodinných vztahů se čile angažuje celá vesnice a naneštěstí také sociální pracovnice. Protože se ale jedná o komedii, vypadá to, že nic nebude tak horké, jak sena první pohled zdá. Všemu dopomůže také Viktorky první láska v podobě vesnického floutka, drsného motorkáře a amatérského zpěváka Tomáše (Adam Mišík).

Zkušení herci i šance pro nováčky

Kromě ústřední trojice hrdinů si ve filmu, jenž se natáčel v malebné vesničce Ředhošť kousek u Litoměřic, střihli roli také Miroslav Vladyka, Linda Rybová, Lukáš Latinák, Pavel Nový či známá zpěvačka Petra Černocká coby starší setra Pavla Řezníčka.

Na rozdíl od těchto etablovaných herců je Andílek na nervy hereckou premiérou pro Annu Kadeřávkovou. Natáčení se ale nebála a ráda si zahrála právě po boku dlouholetého kamaráda Adama Mišíka: „My se s Adamem známe už dlouho, ze třídy i z divadla. Což nám teď pomáhá,“ popisuje představitelka filmové Viktorie.

 

 

„Milá a nekýčovitá komedie“, jak nově vzniklé dílo charakterizuje Adam Mišík, zamíří na filmová plátna 18. června.


Text: Adéla Očenášková
Foto zdroj: Kamil Rodinger – ROAD MOVIES

Mohlo by vás také zajímat