Pražský Majáles: bohatý hudební program, návrat Michala Hrůzy a soutěž v seskoku padákem
18.4.2015
Kategorie: Hudba

Pražský Majáles: bohatý hudební program, návrat Michala Hrůzy a soutěž v seskoku padákem

Pražský Majáles se bude konat první májový den, a to na stejném místě jako loni – v Letňanech. Organizátoři pro letošní ročník připravili několik změn. Jednou z nich je, že letos již nebudou elektronické náramky. Mezi hlavní lákadla festivalu patří zpěvák Michal Hrůza, který se vrací na festivalová pódia.

Loňský Majáles nabral v některých ohledech až monstrózních rozměrů – pět pódií, elektronické náramky a skvělá show. Velikost akce však přinesla i negativa, jako byl nestíhající výdej jídla či problémy s platbami náramkem. Po skončení akce se proto organizátoři rozhodli, že další ročník bude jiný. „Zkoušeli jsme se stát něčím, čím být Majáles nemá. Majáles tvoří hlavně příjemná atmosféra, kamarádi a všeobjímající jaro. Není důležité, jak velké je pódium, ale jak velká je radost návštěvníků,” uvedl zástupce pořadatelů Lukáš Dejl.

Už před časem pořadatelé oznámili zrušení elektronických náramků a bezhotovostních plateb, díky čemuž se také podařilo snížit cenu vstupenky. „Zkušenost s elektronickým systémem byla problematická. Slibovali jsme lidem zrychlení plateb, ale často to bylo právě naopak. Museli jsme řešit jinak catering, letos chceme jídlo hlavně zkvalitnit,” řekl Dejl.

Studentské město blíž k hlavnímu pódiu

V Letňanech se konal Majáles poprvé vloni. A organizátoři letos chystají drobné úpravy místa. Lidé například nebudou muset přecházet dlouhou trať od hudby k zónám škol. „Studentské město letos více přiblížíme k hlavnímu pódiu, aby návštěvníci nemuseli chodit kilometr od hudby k zónám škol. A nově uspořádáme soutěž v seskoku padákem, když už jsme na letišti,” vysvětlil změny vedoucí stavby areálu Štěpán Krpata.

Program se odehraje na pěti hudebních scénách s průřezem toho nejlepšího, co mladým návštěvníkům nabízí česká a slovenská scéna. Festival přivítá kapely Chinaski, Tomáše Kluse, Mandrage, HorkýžeSlíže, Vypsanou Fixu, Wohnout, Inekafe či Xindla X. Na pódia také vstoupí nové naděje Jelen či ATMO music. Speciálním momentem bude návrat Michala Hrůzy. Majálesové koncerty jsou jeho prvními festivaly, na kterých po loňském roce vystoupí. A navíc si, podobně jako další headlineři, připravuje speciální set. Březnový návratový koncert v pražském Fóru Karlín ukázal Hrůza dosud nejlepší kondici jeho kariéry.

Těšit se můžete i na zvučná jména moderátorů. Moderování akce se totiž ujmou tři známé tváře, a sice Jirka Mádl, Vojta Kotek a Jakub Schafff Šafránek.

Vstupenky na Majáles lze letos koupit pouze v předprodejích. Do úterý 21. dubna jsou k sehnání za 399 korun například v knihkupectvích Neoluxor, síti Ticketportal. Lístky můžete zakoupit také online na webu akce. Od 22. dubna už budou o sto korun dražší.

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat