tri-v-tom_recenze
21.3.2015
Kategorie: Divadlo

Tři v tom: komedie z pera Jaroslava Vostrého si získala diváky na Jezerce

Nejnovější premiéra Divadla Na Jezerce má lákavý název – Tři v tom. Komediální titul ve stylu dell´ arte pro Divadelní společnost Jana Hrušínského nastudoval režisér Matěj Balcar, pro něhož je to první velká zkušenost na poli profesionálního divadla. 

Tři v tom je titulem dramatika Jaroslava Vostrého, který jej napsal pro Činoherní klub. Tehdy, to se psal rok 1978, se tři těhotné dívky obecenstvu představily pod vedením ostříleného režiséra Jiřího Menzela. Vraťme se ale zpět do současnosti, kdy se na představení můžeme zajít podívat do Divadla Na Jezerce, tentokrát v nastudování Matěje Balcara.

Komedie nás zavede do Itálie, konkrétně za panem Ubaldem, k jeho dcerám a komorné Colombíně. Trio veselých slečen se snaží zatajit nejen své potenciální ženichy, ale také těhotenství. Předstírají, že rostoucí bříška jim způsobila neznámá nemoc. Starostlivý otec pro ně shání doktory, léčitelky, ba dokonce i zaříkávače. Za ty všechny se však vydávají samotní nápadníci, kteří mají vše na svědomí. Nakonec musí s pravdou ven!

Příležitost pro mladé talenty

Jezerka dává v inscenaci příležitost ukázat svůj talent nejen mladému absolventovi filmové školy z Písku, režisérovi Matěji Malcarovi, i zatím nepříliš známým herečkám – Tereze Kopsové v alternaci s Denisou PfauserovouKristýnu Hrušínskou a Terezu Němcovou vídáme na tamější scéně pravidelně, nicméně právě zde mají opravdu hodně prostoru. Tyto mladé dámy ztvárňují stěžejní postavy novinkové komedie. Všechny jsou energické a mají výrazný projev, přesto nejvíc oslní temperament Kristýny Hrušínské.

Tři v tom: komedie z pera Jaroslava Vostrého si získala diváky na Jezerce

V rolích zamilovaných nápadníků zaujme především charismatický Zdeněk Hruška, Michal Kern je zase roztomilý v převleku za ženu, ale Václav Chalupa za svými kolegy herecky trošku pokulhává.

Diváky asi nejvíc rozesmějí scény v čele s Petrem Vackem, jenž má zde příležitost směle rozehrát svůj komediální talent. A že se toho chopí náležitě! Milým zpestřením je hra na saxofon Felixe Slováčka jr. Jeho táta, který na premiéře nesměl chybět, na něj byl jistě plným právem pyšný.

Především divačky zajisté ocení krásné šaty, které mají na sobě hlavní představitelky. Jejich autorkou je Petra Goldflamová Štětinová.

Vyhledávaná nuselská scéna má motto: „divadlo, které vás zbaví blbé nálady“. To sice může novinka Tři v tom potvrdit, přesto by v některých pasážích nebylo na škodu toho vtipu trochu „ubrat“, nic se nemá přehánět. Nicméně i přesto si může Divadlo Na Jezerce připsat pomyslnou čárku na seznam povedených inscenací, jež zdobí zdejší repertoár.

Nejbližší reprízy jsou naplánovány na 31. března, 16. a 27. dubna 2015.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Ivan Kahún

Mohlo by vás také zajímat