Festival Rozmarné léto: putovní multikulturní akce pro celou rodinu
17.3.2015
Kategorie: Hudba

Rozmarné léto: putovní multikulturní festival pro celou rodinu

Letošní prázdniny bude provázet nová dvoudenní akce, která postupně zavítá do čtyř míst po České republice. S heslem “Vyberte si svůj způsob léta” se můžete připravit na netradiční festival Rozmarné léto, který na rozdíl od těch klasických propojí hudbu s divadlem.

Festival se bude snažit vyhovět všem věkovým skupinám. Cílem totiž je, aby se bavili všichni společně. Takže vyrazit můžete nejen se svými ratolestmi, ale i s babičkami a dědečky. „Chtěli jsme uspořádat takovou akci, na které se člověk nejen pobaví, odreaguje, ale i odpočine. Rozmarné léto je svým programem festivalem pro celou rodinu a věříme, že jsme vybrali právě takové lokality, které odpovídají příjemnému a klidnému charakteru akce,“ uvedl pořadatel festivalu.

Ať zavítáte na jižní Moravu do mikulovského amfitéátru, do Olomouce na Korunní pevnůstku, do Mostu na Hipodrom nebo k řece Sázavě do Pikovic, vždy můžete počítat s tím, že strávíte nezapomenutelné chvíle letních prázdnin na příjemných místech v dobré společnosti. O to se postará nejen Tomáš Klus a Xindl X, ale také Jaroslav Uhlíř, skupiny UDG a Crossband, a známí folkaři Wabi Daněk a František Nedvěd.

Přijedou i Světáci

Páteční program bude na jednotlivých místech trochu odlišný. V Mikulově a Olomouci bude večer patřit divadlu. A co jiného nabídnout pro letní pohodu než proslulou komedii Světáci, s kterou přijede divadelní společnost Háta a kde zahrají Jan Přeučil, Martin Zounar, Adéla Gondíková, Pavel Vítek nebo Ivana Anderlová.
To v Pikovicích bude páteční večer ryze folkový, protože kde jinde byste si lépe vychutnali známé melodie Wabiho Daňka a Františka Nedvěda.

Plnohodnotný koncert Tomáše Kluse

Sobota bude vždy začínat programem pro děti. Nabídne na různé soutěže a především na dětské divadelní představení. A přestože jsou pohádky zaměřené na dětského diváka, určitě se u ní pobaví i dospělí.

Navazující program bude již čistě hudební. Těšit se můžete na skupinu Crossband a UDG, nebo na všemi generacemi oblíbeného Jaroslava Uhlíře či Xindla X. Plnohodnotný koncert Tomáše Kluse pak bude třešničkou na dortu sobotního večera.

Výhodnější vstupné

Vstupenky na páteční večery si můžete pořídit zvlášť, ale rozhodně se nenechte připravit o výhodnější dvoudenní vstupné a kopec zábavy navíc. Zvýhodněné budou i rodinné vstupenky a dvě děti do výšky 130 cm si můžete vzít s sebou zdarma.

Rozmarné léto 2015 se uskuteční:

3 – 4. 7. 2015: Mikulov, Amfiteátr

10 – 11. 7. 2015: Olomouc, Korunní pevnůstka

8. 8. 2015: Most, Hipodrom

14 – 15. 8. 2015: Pitkovice, kemp na břehu řeky Sázavy


Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také