Mezi náma dobrý: pohled do života tří generací, které spolu neumí komunikovat. Vyhrajte 3x2 vstupenky!
12.3.2015
Kategorie: Divadlo

Mezi náma dobrý: pohled do života tří generací, které spolu neumí komunikovat. Vyhrajte 3×2 vstupenky!

Divadlo Komedie uvádí od konce loňského roku inscenaci hry Doroty Maslowské Mezi náma dobrý. V komorní úpravě sálu a v režii mladého režiséra Ondřeje Mataje mají diváci možnost nahlédnout do absurdit a šílenství naší doby skrz drzé vidění a vtipný, šťavnatý jazyk polské dramatičky.

Příběh nebo spíš obraz existence tří generací žen se tu proplétá s absurdním mediálním TV cirkusem, který je těmito ženami konzumován a kterým jsou tvarovány. Navíc reflektuje polské, resp. polsko-německé dějiny, a zároveň šokuje záplavou slovních hrátek a drsného humoru. Pod slupkou groteskních situací a „hlášek“ se vynořuje melancholická tesknota tří generací, které spolu navzájem neumí komunikovat. Podaří se nakonec, aby se v tomto světě opravdu setkaly, vnímaly a dotkly dvě lidské bytosti?

Dorota Maslowska, divoká provokující intelektuálka, infant terrible polské literární scény, se v této hře pokouší zobrazit čas ne jako přímku, ale jako bod. Jde jí o infantilní pohled na čas, o takové vnímání času, jaké mají dnešní děti, které se na každou dobu, každou zrekonstruovanou historickou etapu můžou podívat v televizi. Obrazy se vrství, čas začíná být multimediálním muzeem, v němž si všechno můžete prohlédnout, osahat, čeho se můžete zúčastnit.

V nahořklé absurdní komedii hrají Hana Kusnjerová, Barbara Lukešová, Jaromír Nosek, Kristýna Leichtová a další.
Nejbližší reprízy inscenace Mezi náma dobrý se uskuteční 16. a 30. března. A právě na druhou ze zmiňovaných repríz můžete vyhrát vstupenky!

Vyhrajte 3×2 vstupenky na „Mezi náma dobrý“ v termínu 30. 3.

Soutěžní otázka: Kdy přesně se odehrála premiéra inscenace Mezi náma dobrý v Divadle Komedie?

Správnou odpověď zasílejte do 22. 3. 2015 na email: redakce@magazinprakultura.cz

Jako předmět uveďte heslo „KOMEDIE“
Spolu s odpovědí uvádějte i svou korespondenční adresu

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Komedie

Mohlo by vás také zajímat