Simona Stašová a Michal Dlouhý si zahrají manželský pár. Premiéra již dnes v Divadle ABC
7.3.2015
Kategorie: Divadlo

Simona Stašová a Michal Dlouhý si zahrají manželský pár. Premiéra již dnes v Divadle ABC

Městská divadla pražská připravila na dnešní den dlouho očekávanou premiéru italské komedie Vím, že víš, že vím…, ve které se v režii Vladimíra Strniska představí v hlavních rolích Simona Stašová a Michal Dlouhý.
Diváci se mohou těšit na komedii plnou překvapení, zvratů, krásných lží, bouřlivých scén i italského humoru. Co se stane, když člověk začne na svůj život pohlížet očima těch druhých? Na počátku je pouhý omyl. Soukromý detektiv si splete sledovanou osobu a místo manželky prominentního politika začne sledovat úplně obyčejnou rodinu. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní všedního manželského páru středních let?

Manželský pár si zahraje Simona Stašová, která si za svého hereckého partnera vybrala Michala Dlouhého. O spolupráci s ním a s režisérem Vladimírem Strniskem uvažovala delší dobu. Pracovně se potkali již před lety v Činoherním klubu.

Na hru Rodolfa Sonega a Renata Giordana populární herečku upozornila překladatelka Karina Havlů. „Italové zdramatizovali film Vím, že víš, že vím…, který byl v roce 1982 natočen s Albertem Sordim a Monicou Vitti. Tento projekt by za normálních okolností nikoho nenapadlo dát na jeviště, protože jsou tam filmové dotáčky. Ale je to napadlo a já jsem jí okamžitě řekla, ať to přeloží,“ popisuje Stašová, pro niž je Itálie srdeční záležitostí.

Andrea Daňková ztvárňuje dceru Michala Dlouhého

Andrea Daňková ztvárňuje dceru Michala Dlouhého

V komediální inscenaci se také objeví herečka Andrea Daňková jako Veronika Bonettiová neboli dcera hlavních postav. Soukromého detektiva ztvární Vasil Fridrich v alternaci s Petrem Vančurou.

Připomeňme, že oba představitelé hlavních rolí jsou stálými hosty Městských divadel pražských. Vidět je můžete v oblíbených inscenacích – Simonu Stašovou v Shirley Valentine, Michala Dlouhého v komediích Listopad a Hráči.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Alena Hrbková

Mohlo by vás také zajímat