Hořká komedie Vybíjená: film na motivy bestselleru Michala Viewegha
11.2.2015
Kategorie: Film

Hořká komedie Vybíjená: film na motivy bestselleru Michala Viewegha

Pod taktovkou režiséra Petra Nikolaeva, který se rozhodl vrátit ke komediálnímu žánru, vznikl nový film Vybíjená natočený podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha. Vybíjená, příběh o přátelství, osudových láskách a také o kráse a ošklivosti, bude v kinech k vidění od poloviny března.

Petr Nikolaev si filmovou předlohu od Viewegha zvolil již podruhé – v roce 1997 zrežíroval velice úspěšnou adaptaci Báječných let pod psa, kterou také debutoval na poli celovečerního filmu. „Už poprvé s Báječnými lety pod psa to byla vítaná příležitost se podívat na minulost s odstupem a humorem,“ vzpomíná režisér. „V tom se současné setkání s látkou Michala Viewegha neliší. Poslední filmy, které jsem dělal, byly dost vážné, a tak mě natáčení komedie bavilo a doufám, že i diváci v kině se zasmějí!“
Autorem scénáře je Miroslav Oščatka, který s režisérem již v minulosti spolupracoval na oceňovaných snímcích Příběh kmotra a Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů.

Film Vybíjená vypráví v několika časových rovinách příběh tří spolužáků (Jeff, Skippy a Tom) a začíná na abiturientském srazu gymnázia, který v někdejších školácích podněcuje nostalgii a také navádí k bilanci nad životem. Nevyzpytatelné osudy a různé životní etapy vždy vracejí ústřední nerozlučné trio do společného bydliště (lépe řečeno doupěte), které se pro ně stává útočištěm útočiště podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. V hlavních rolích se dále ukáží dvě ženské hrdinky, a to školní krasavice Eva, která se okamžitě stane objektem lásky dychtivých spolužáků, a prvotřídní ošklivka Hujerová, jež v povrchním světě přežívá jen díky velké dávce sebeironie a nadhledu.

Herci z Partičky

V úloze tříčlenné mužské party se představí herci z divácky oblíbené televizní Partičky – MichalSuchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. Nápad obsadit do filmu představitele tohoto zábavného pořadu vznikl v hlavě jednoho z tvůrců snímku, producenta Rudolfa Biermanna, a režisér Petr Nikolaev ho s nadšením zrealizoval.

Zejména pánské osazenstvo pak jistě potěší přítomnost dvou českých modelek na filmovém plátně, a sice Simony Krainové a Lindy Bartošové, která ztvárňuje Krainovou zamlada. Role ošklivky Hujerové se ujala Simona Babčáková. Dále se ve Vybíjené můžeme těšit například na Lukáše Vaculíka, Hynka Čermáka či Václava Matějovského.

 

 

Groteskní komedie, jejíž románová předloha se již před lety setkala s velkým úspěchem, si odbude svou premiéru 12. března.

Text: Adéla Očenášková
Foto zdroj: Falcon

Mohlo by vás také zajímat