Pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku pobaví malého i velkého diváka
5.2.2015
Kategorie: Divadlo

Kapka medu pro Verunku se na přání fanoušků vrací na prkna Divadla Hybernia

Muzikál Kapka medu pro Verunku se koncem března vrací do Divadla Hybernia. Verunka a s ní i kapka medu, tři králové, tři královny, dva princové, myslivec, královna přírodních sil, vodníci, čerti, bludičky, víly, ježibaba a další pohádková havěť se na vás bude těšit v šesti mimořádných uvedeních.

Verunka se vrací po téměř roční pauze, a to díky velkému zájmu diváků, kteří si toto původní výpravné dílo oblíbili. První obnovené představení je naplánováno na 26. března od 18 hodin. A pohádkový muzikál si bude moci vychutnat i mimopražské obecenstvo. Na jaře se totiž chystá potěšit malé a velké diváky do Českých Budějovic, v létě pak na několik českých hradů a na podzim do Ostravy.

Zprávu o návratu Verunky přivítali s nadšením nejen členové fanklubu, ale i všichni protagonisté. „Princ Mirek je jedna z mých nejoblíbenějších rolí, jakou jsem hrál,“ prozradil Miroslav Hrabě. Felix Slováček jr. zase s nostalgií vzpomíná, že princ Honza byl jeho první velkou příležitostí na velkém muzikálovém jevišti. Jiří Štědroň se zase těší, že si po létech zopakuje roli prince z Popelky a Jiří Zonyga, že uplatní svou sílu jako Honza, co se kdysi stal králem.

Kamil Střihavka jako popletený král

Pro Kamila Střihavku byla role trochu popleteného krále Jiříka, manžela Zlatovlásky, zase prvním milým poznáním dětského diváka. A pro diváky byl zase milým překvapením jeho pojetí královského majestátu a především to, že i pro děti se dá udělat velký výpravný muzikál, který pobaví, ale i trochu poučí.

Produkce zve na svůj muzikál všechny, jak ty, co jej ještě neviděli, i těch šedesát tisíc diváků, kteří Kapku znají. „Ti druzí budou, doufáme, mile překvapeni drobnými změnami,“ říkají producenti společnosti Pixa-pro, která se specializuje na původní rodinná představení a která souběžně ve stejném divadle realizuje další, neméně úspěšný muzikál Sněhová královna.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv muzikálu Kapka medu pro Verunku

Mohlo by vás také zajímat