Muzikál Tajemství se vrací! Hlavní roli si zahraje Markéta Procházková
31.1.2015
Kategorie: Divadlo

Muzikál Tajemství se vrací! Hlavní roli si zahraje Markéta Procházková

Divadlo Kalich opět do svého repertoáru zařadí mystický muzikál z pera Daniela Landy. Obnovené Tajemství, které nastudovala režisérka Mirjam Landa, bude na programu pouze v limitované sérii dvaceti repríz.

Tajemství je napínavým mystickým příběhem, v němž se kolem hlavních hrdinů začínají dít nevysvětlitelné věci a oni postupně – společně s diváky – přicházejí na to, proč k těmto událostem dochází. Vypráví o naději a o skutečné lásce. Kdo jej navštívil, ponese si poselství představení už navždy v sobě.

Muzikál se prvním divákům představil v březnu roku 2005. Hlavní roli lékařky Elišky tehdy hrála Lucie Vondráčková, Zuzana Norisová a Michaela Kuklová. Nyní po nich postavu přebírá neméně talentovaná Markéta Procházková, která na prknech Kalichu zazářila již v muzikálových inscenacích Touha, Bílý Dalmatin, Pomáda a Horečka sobotní noci.

Na rozdíl od zmiňovaných titulů je Tajemství dost duchovní záležitostí. „Já mám k duchovním věcem velký vztah. Možná je pro mne trošku oříšek, že v této postavě hraji racionální lékařku, která těmto věcem nejprve odmítá věřit. Ale právě na Tajemství se mi líbí, že toto téma otevírá, protože je mi blízké a umím se do něj při vývoji té postavy ponořit,“ prozrazuje mladá herečka.

Kromě Procházkové se v Tajemství nově objeví i Roman Tomeš, Zbyněk Fric, Kateřina Steinerová či Marie Blahynková.

Nejbližší reprízy Tajemství se odehrají 5., 6., 7. a 8. února 2015.

3 otázky pro novou Elišku MARKÉTU PROCHÁZKOVOU

V současné chvíli se v Divadle Kalich věnujete roli Elišky v obnoveném představení Tajemství od Daniela Landy. Jaká je to pro vás role?
Hlavní rozdíl je pro mě v tom, že je to převážně činoherní role. Já dělám už asi devět let muzikály, takže většinu svých emocí v postavách vyjadřuji zpěvem nebo tancem. Samotné činohry jsem dělala dvě, ale ne na takto velkém jevišti. Přála jsem si ve své práci změnu a práci na něčem novém, a tak jsem za roli Elišky moc ráda a velmi vděčná, protože je to obrovská zkušenost.

Jak se tedy na takovou roli připravujete?
Začala jsem chodit na hodiny jevištní mluvy. To, co jsem se učila ve škole, jsem si musela zopakovat a znovu se do toho dostat. Pak jsem měla čtenou zkoušku a přípravu s paní režisérkou (Mirjam Landa, pozn. red.) a také jsem sledovala záznam představení na videu, abych se inspirovala. A nyní máme zkoušky s celým týmem v divadle.

Viděla jste v Divadle Kalich představení Tajemství při jeho prvním uvádění?
Ano, bylo to jedno z posledních představení a už tenkrát si pamatuji, že jsem si říkala, že se mi líbí. A možná bylo i mým snem si v něm zahrát.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Kalich

Mohlo by vás také zajímat