Divoké maso: nejnovější inscenace Divadla Komedie. Vyhrajte 2 vstupenky
25.1.2015
Kategorie: Divadlo

Divoké maso: nejnovější inscenace Divadla Komedie. Vyhrajte 2 vstupenky

Divadlo Komedie uvedlo přesně v polovině ledna premiéru představení Divoké maso. Hru, pod níž je podepsaný makedonský dramatik Goran Stefanovski, nastudoval Jan Novotný. Jedné z hlavních rolí se zhostil oblíbený herec Jan Zadražil, momentálně známý ze seriálu ČT Znamení koně II.

Také znáte Balkán především z dovolených u Jadranu, z filmů Emira Kustorici a pozapomenutých televizních zpráv z války v devadesátých letech? Pokud byste ho chtěli poznat trochu jinak, udělejte si čas na návštěvu Divadla Komedie, které pro své diváky připravilo sugestivní drama Divoké maso.

Zřejmě nejvýznamnější současný makedonský dramatik a scenárista Goran Stefanovski je u nás prakticky neznámý. Přitom jeho postmoderní hry, zaměřené na historické i současné problémy a události na Balkáně mají překvapivě jednající postavy, živý jazyk, zvláštně dusivou atmosféru a hlavně zobrazují realitu v mnoha aspektech blízkou té naší.

Hra Divoké maso je dějově situována do čtyřicátých let dvacátého století, chvílemi však zřetelně komentuje naši současnost. Ne náhodou o hře dnes říká její autor: „Věřil jsem, že děj Divokého masa byl situován do druhé světové války a že domov hlavních postav, rodiny Andrejevičů, byl ohrožen nastupujícím nacismem. Z dnešního pohledu se mi to jeví tak, že domov této rodiny byl ohrožován celou řadou dalších smrtelných ohrožení: drsným nástupem kapitalismu a sílícím řádem nového světa. Zdá se to jako disutopický počátek jedné historie.“

Uvedením této inscenace navazuje Divadlo Komedie tematicky – mapováním příběhů jednotlivců, příběhu země a národa v dramatické době, na výjimečné hry Naše třída Tadeusze Słobodzianka a Past Tadeusze Rózewicze.
V režii Jana Novotného hrají Jan Zadražil, Jaromír Nosek, Kristýna Leichtová, Rudolf Stärz, Eva Vrbková, Jan Hofman a další.

 Vyhrajte 2 vstupenky na Divoké maso v termínu 23. 2. 2015

Soutěžní otázka: Odkud pochází autor hry Divoké maso?

Správnou odpověď zasílejte do 9. 2. 2015 na email: redakce@magazinprakultura.cz

Jako předmět uveďte heslo „KOMEDIE“
Spolu s odpovědí uvádějte i svou korespondenční adresu

Text: Michaela Rochovanská
Foto:
Divadlo Komedie

Mohlo by vás také zajímat