tri-v-tom_venku
20.1.2015
Kategorie: Divadlo

Novinka Tři v tom: komedii o lásce a protivenstvích uvede Divadlo Na Jezerce

Komedie Tři v tom se po 30 letech vrací na pražská divadelní prkna. Hříčku o třech žhavých nápadnících a ženách jejich srdce chystá pro své diváky principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, který si pro novinku v duchu dell’arte vyhlédl oceňovaného mladého režiséra Matěje Balcara.

Zkoušení inscenace Tři v tom odstartovalo tento týden, premiérové diváky potěší 10. března 2015. Z obsazení se mimo jiné můžete těšit na Kristýnu Hrušínskou, Terezu Němcovou, Denisu Pfauserovou, Terezu Kopsovou, Petra Vacka, Jana Hrušínského, Felixe Slováčka jr., Michala Kerna a Václava Chalupu.
Příběh o třech slečnách, které se snaží utajit, že jejich láska nezůstala bez následků a rostoucí bříška proto vydávají před otcem za těžkou nemoc, svěřil principál divadla Jan Hrušínský režisérovi Matěji Balcarovi, talentovanému absolventovi filmové školy z Písku. „V 60. letech některá divadla oslovovala mladé režiséry, kteří dříve, než se proslavili ve filmu, začínali v divadle,“ prozrazuje Hrušínský a dodává, že Jezerka tak po jejich vzoru otevírá dveře mladým, nadějným talentům.

Tři mladé dámy v hodně svízelné situaci, nešťastní nápadníci a rozzuření otcové – příběh Jaroslava Vostrého je i po čtvrtstoletí stále vtipný a aktuální. A právě v tom tkví podle Matěje Balcara půvab celé hry: „Nějaké vzory lidského chování se prostě nemění. Řeší se už tisíce let pořád dokola, tak proč si z toho nedělat legraci. Pro mě je tedy kouzlo hry především v kombinaci humoru a poetiky s crazy komedií,“ říká režisér. Titul totiž nabízí nekonečné množství vtipných situací a nečekaných zápletek, a je tak velkou hereckou příležitostí. Balcar se chce držet spíše dnešního pojetí komedie, ale v klasickém obalu. „Sám jsem velikým fanouškem jemného humoru a situační komiky,“ prozradil na sebe a dodal, že to všechno by rád otiskl i do své inscenace.

Jan Tříska opět na Jezerce

Po představení Tři v tom můžete očekávat další lákavou novinku, kterou pro své diváky nuselská scéna chystá. „Připravujeme také kanadskou hru Marka Leinera-Younga Shylock, kterou uvedeme v režii Radka Balaše v české premiéře s Janem Třískou v titulní roli. Tu by měli diváci poprvé zhlédnout v polovině května 2015,“ láká na Jezerku tamější principál.

Jednoho z našich nejoblíbenějších herců tak konečně budeme moci vidět na českém jevišti. V Divadle Na Jezerce Jan Tříska již exceloval v komedii pro tři herce Kumšt.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Ivan Kahún

Mohlo by vás také zajímat