Petr Kutheil: Energii vkládám do své muziky
14.1.2015
Kategorie: Rozhovory

Petr Kutheil: Energii vkládám do své muziky

Zpěvák, skladatel, muzikálový herec a finalista soutěže Hlas ČeskoSlovenska. Pro menší diváky také pohádkový princ z představení Kapka medu pro Verunku. Řeč je o Petru Kutheilovi, který nám mimo jiné prozradil, že chystá další muzikálový projekt.

Petře, vy jste frontmanem kapely Votchi. Prozraďte, jak dlouho už kapela funguje?
Kapela funguje třináct let. Zrovna v nedávné době došlo ke změně. Na pozici frontmana je nový člen Alex, který je výborným zpěvákem, a já budu pouze občasně společně s ním na některých koncertech zpívat. Je to z toho důvodu, že bych nerad kapelu brzdil kvůli ostatním pracovním závazkům a také se chci ubírat po hudební stránce jiným směrem, a to vyžaduje energii.

Měl jste hned jasno v tom, s kým kapelu založíte?
V tomto případě ne. Byl jsem osloven kapelníkem skupiny v době, kdy už kapela hrála.

Později jste založil ještě kapelu The Rock Fusion. V čem všem jsou tyto dvě sestavy odlišné?
Kapela Rock fusion je vyjádření mého pohledu, jakým směrem se chci do budoucna ubírat, včetně autorské tvorby i zvuku a stylu… S Rock Fusion jsme vystupovali na pár pěkných koncertech, například v Hardrock Café Praha, kde první singl pokřtil Kamil Střihavka. Měli jsme také akustický koncert s Petrem Kolářem nebo set k otevírání Febio festu. Máme s sebou vždy zajímavou pěveckou či hudební osobnost. Více o kapele najdete na www.therockfusion.com

 

S Kamilem Střihavkou, kmotrem singlu The Rock Fusion

S Kamilem Střihavkou, kmotrem singlu The Rock Fusion

 

Vy jste známý kromě kapel především z muzikálů. Co vás vedlo k tomu, abyste se ještě přihlásil do Hlasu ČeskoSlovenska?
Byl jsem pozván na užší casting, kde bylo mnoho kolegů, ať již z kapel nebo muzikálů, zazpíval jsem s kytarou kousek písně od Nirvany a odešel domů. Za týden přišel mail, že jsem vybrán, a tak sem absolvoval postupně soutěž až do finále. Téhle zkušenosti si cením.

Jak jste nesl vyřazení ze soutěže?
Absolutně v pohodě, kam jsem potřeboval, jsem se v soutěži dostal. Není důležité vyhrát (smích). Jde o další seberealizaci. Soutěž vás vykopne a od tohoto místa je potřeba začít makat. Příležitosti je potřeba využít. Mohl jsem se prezentovat před mnoha diváky a to je reklama k nezaplacení.

Vy zároveň zpěv vyučujete. Stalo se vám někdy, že byste odmítl někoho učit, protože jste věděl, že na to nemá?
Vyučuji je silné slovo. Spíše radím, jak se připravit na konkurs či na zkoušky konzervatoře, jak hlasově zvládnou například celý koncert či zpívání v indispozici. V současné době mám dvanáct žáků a tři mi již odešli na konzervatoř, takže výsledky zde jsou. Věnuji se této činnosti jednou týdně a chci to tak nechat. Nechci, aby se mi to stalo rutinou, protože mě to baví. A těm, kteří na zpěv nestačí, rovnou doporučím jiný koníček.

 

S orchestrem Felixe Slováčka

S orchestrem Felixe Slováčka

 

V čem vás fanoušci mohou v současné době vidět?
Plánuje se obnovení muzikálu o Evě Olmerové v divadle Kalich. V obnovené Kapce medu pro Verunku v Hybernii přenechám roli mladším princům. Zkouším na Broadwayi Mýdlového prince, kde se alternuji s Pepou Vojtkem a souběžně zkouším krásnou pohádku O chytré princezně, kde hraji čerta (smích). Mám naplánované koncerty na různých akcích a plesech nejen v Praze.

Být zpěvákem není moc jisté povolání. Máte představu, co byste dělal, pokud byste už zpívat nemohl?
Velice mě zajímá produkce.

Kromě zpěvu jste napsal s Františkem Pytlounem, Tomášem Beranem a Kristýnou Pixovou i hudbu k muzikálu Kapka medu pro Verunku. Plánujete ještě nějaký muzikál?
Mám rozepsáno a myslím, že to bude skvělý kus. Vkládám do toho hodně energie, času a vyřizování. Dělá na tom se mnou parta mladých šikovných lidí, tak uvidíme. Každopádně jsme tak u třetiny. Jde o skvělý titul, který rozhodně budete ať už z filmu, či knihy znát. Více zatím neprozradím (smích).

V Kapce medu pro Verunku jste si i zahrál. Byla to pro vás příjemná zkušenost zahrát si v pohádce především pro dětské publikum?
Nedělím publikum věkově, vždy přemýšlím nad tím, jak zaujmout všechny v hledišti. Každopádně dětské publikum je náročné. S projektem Myšamaš právě pro děti jezdím poměrně často.

 

Z muzikálu Kapka medu pro Verunku

Z muzikálu Kapka medu pro Verunku

 

Jak jste strávil Vánoce?
Letošní Vánoce proběhly naprosto v pohodě a klidu, ať už v rodinném kruhu nebo společně s přítelkyní Markétou.

Dal jste si nějaké předsevzetí do nového roku?
Ano, razím teď heslo „Vždy pracovně připraven“.

Máte nějaké přání do dalšího roku?
Ať jsou všichni spokojeni sami se sebou (smích).

Děkuji za rozhovor a čtenářům Prakultury přeji Úspěšný nový rok.

<<< Petrovy písně si zdarma můžete poslechnout zde


Text: Iveta Koulová
Foto zdroj: Martin Koubek, Petr Novotný

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: