Hádek vs. Hádek. Do kin míří nový snímek Kobry a užovky
4.1.2015
Kategorie: Film

Hádek vs. Hádek. Do kin míří nový snímek Kobry a užovky

Film Kobry a užovky, ve kterém ústřední bratrské role ztvární Kryštof a Matěj Hádkovi, vypráví o lidech, kteří ze zoufalství své existence kupí chybu za chybou, přičemž podléhají svým vlastním představám o krásném životě. Filmová novinka dorazí do kin v únoru.

Scénář debutujícího Jaroslava Žváčka, objevu roku cen Magnesia Litera 2013, režíruje Jan Prušinovský. „Ten text se mi dostal do ruky někdy okolo roku 2011. Když jsem ho dočetl, dostal jsem strašný vztek, že jsem ho nenapsal já. Tak jsem se s Jaroslavem Žváčkem spojil a přesvědčil jsem ho, abych ho mohl alespoň režírovat,“ říká režisér Prušinovský, který stojí mimo jiné za seriály Okresní přebor nebo Čtvrtá hvězda.

Prušinovský do svého třetího celovečerního filmu obsadil oblíbené bratry Kryštofa a Matěje Hádkovi. „Naše první setkání proběhlo v nějakém pražském klubu v brzkých ranních hodinách. To už je hodně dlouho. V tom scénáři je několik scén, které mi vzpomínku na Hádky za rozbřesku okamžitě oživilo. Kryštof s Matějem se také střídali v jednom bytě v činžáku, kde jsem chvíli bydlel. Měl jsem spoustu času je tak nějak studovat, aniž by o tom vůbec věděli. Nabídku přijali okamžitě, nedělal jsem žádné kamerovky. Já jsem na tento film vlastně nedělal kamerovky s nikým,“ doplňuje Prušinovský.

 

 

Užovka (M. Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (K. Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (J. Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole.

V dalších rolích se kromě bratrů Hádkových objeví Jan Hájek, Lucie Polišenská, Lucie Žáčková, Jana Šulcová a David Máj.

Snímek Kobry a užovky, jehož koproducentem je Česká televize, se divákům poprvé představí 19. února 2015, kdy jej uvede distribuční společnost FALCON.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: ČT

Mohlo by vás také zajímat