22. ročník Českého lva proběhne koncem února v Rudolfinu
17.12.2014
Kategorie: Film

22. ročník Českého lva proběhne koncem února v Rudolfinu

Nadcházející ročník výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu. Skleněné sošky z dílny Jakuba Berdycha budou předány ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 21. února 2015 během gala večera, který v přímém přenosu uvede Česká televize.

Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci více než padesáti celovečerních hraných filmů či dokumentů, uvedených do distribuce v letošním roce. Seznam nominovaných pro jednotlivé kategorie bude zveřejněn 14. ledna během tiskové konference ČFTA, kterou odvysílá v přímém přenosu ČT 24.

Oslava českého filmu

I letos budou mít akademici možnost o vítězích rozhodovat prostřednictvím elektronického hlasování a kromě projekcí ve vybraných kinech budou moci filmy zhlédnout díky on-line streamingu. „Cílem těchto změn je zjednodušit hlasování a zvýšit pro členy akademie dostupnost filmů. Tyto dvě novinky se nám v posledním ročníku velmi osvědčily, a proto v nich budeme v budoucnu pokračovat. Další novinkou bude jméno moderátora. Po Marku Ebenovi tentokrát akademie vsadila na ženu, její jméno prozradit zatím nemůžeme, jedná se ale o výbornou moderátorku. Plánujeme vylepšení slavnostního ceremoniálu a programové překvapení, celý večer by měl být oslavou českého filmu,“ prozrazuje Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka ČFTA.

Hlavním mediálním partnerem je tradičně ČT. „Česká kinematografie je na vzestupu. Daří se nám tvořit filmy i dokumentární snímky, které oslovují různorodá publika a zároveň dokážou získat uznání odborných porot řady zahraničních festivalů,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Je proto v zájmu České televize, jakožto největšího tuzemského koproducenta, tento směr rozvíjet a snažit se, aby měli tvůrci všech profesí co nejlepší podmínky pro svoji práci. Český lev by se měl stát oslavou jejich úsilí o skvělý český film a poděkováním za nasazení a nadšení pro to, co dělají.”

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: