Alžbeta Bartošová: Nejlepší odpočinek je nicnedělání
6.12.2014
Kategorie: Rozhovory

Alžbeta Bartošová: Nejlepší odpočinek je nicnedělání

Slovenská muzikálová zpěvačka Alžbeta Bartošová jde z role do role. Nyní ji můžeme vidět jako egyptskou královnu Kleopatru ve stejnojmenném titulu, v roli Stephanie v Horečce sobotní noci a zanedlouho i v očekávaném muzikálu Mamma Mia!

Pocházíte ze Slovenska, co vás přilákalo do Prahy?
Do Prahy mě přivedla práce. Byla to moje první role v Divadle Broadway – Dorotka v muzikálu Kat Mydlář.

Všichni chválí vaši češtinu. Mnozí ani nepoznají, že to není váš mateřský jazyk. Dělalo vám problém cizinci tolik neoblíbené „ř“?
Jsem moc ráda, že má někdo tento názor. Snažím se s každou rolí posouvat dál i v češtině. Je to krásný a taky těžký jazyk. No paradoxně „ř“ mi nedělalo problém nikdy. Spíš „l“ nebo „d“, ty mě dokážou prozradit.

V muzikálu Kleopatra jste se letos dostala z role poslušné Octavie a hysterické Fulvie k hlavní roli královny Kleopatry. Bylo náročné nazkoušet další roli?
Určitě to bylo časově náročné. Na nastudování jsem měla tři týdny. Zkoušku v divadle jsem měla jenom jednu. Naštěstí to všechno dobře dopadlo a teď můžu říct, že role Kleopatry se mi hraje nejlépe. Moc jsem si ji oblíbila.

Začátkem příštího roku se vrací muzikál Tři mušketýři. Budeme mít možnost vás v něm opět vidět?
Ano, v Mušketýrech si zahraju roli Milady.

V současné době zkoušíte muzikál Mamma Mia! Jak se vám zatím představení líbí? Viděla jste film?
Na filmu jsem byla kdysi dávno s moji mámou a sestrou. Pamatuju si, že jsme si to moc užily. Já v tom muzikálu ztvárním jenom malou postavu, kamarádku Sofie – Lisu. Trošku mě samozřejmě mrzí, že nemám větší prostor, ale i tak si to moc užívám, protože je to krásné představení.

A nelákalo by vás vydání vlastního, třeba muzikálového CD?
Ano, to by mě lákalo. Muzikálové CD bych někdy určitě ráda vydala.

Nazpívala jste Růženku v pohádce Tři bratři. Nebylo vám líto, že jste si ji i nezahrála?
Když jsem dělala konkurz na nazpívání této role, tak jsem ani nedoufala, že by mě mohli vybrat. A to právě kvůli češtině. A že mě vybrali, jsem se dozvěděla až skoro rok po konkurzu, když pohádka šla do kin. Takže jsem neměla čas toho „litovat“. Už jsem si to jenom užila, když jsem se na pohádku koukala v kině… (smích).

 

Alžbeta Bartošová: Nejlepší odpočinek je nicnedělání

 

Jste hodně pracovně vytížená. Máte vůbec čas na koníčky? Jak odpočíváte?
Teď je toho opravdu hodně, a proto je pro mě nejlepší odpočinek nic nedělání. Prostě přijdu domů, uvařím si čaj a koukám na televizi nebo si čtu.

Za chvíli tu máme Vánoce, dopadá i na vás vánoční šílenství?
Vánoce mám moc ráda, každý rok se snažím užít si je naplno. A to u mě znamená, že všechno zdobím a peču cukroví.

Sháníte už dárky?
Přiznám se, že většinu dárků už mám. Ani nevím, jak se mi to povedlo. Dost jsem nakupovala přes internet, a takové drobnosti jako spodní prádlo, které pod stromečkem nemůže chybět, ještě dokoupím.

Text: Viola Kučerová
Foto: archiv Alžbety Bartošové

Mohlo by vás také zajímat