Herci muzikálu RENT podpoří boj proti AIDS
29.11.2014
Kategorie: Divadlo

Herci muzikálu RENT podpoří boj proti AIDS

Již v pondělí vyjedou preventivní tramvaje v rámci světového dne boje proti AIDS. Akci připravila společnost AIDS POMOC spolu s Dopravními podniky. Cestující z Prahy se můžou těšit na kulturní vložku, a sice hudební doprovod zpěváků muzikálu RENT.

Mladí zpěváci se zapojují do připravované akce, která se bude konat v pondělí 1. prosince, a cestujícím z Prahy zazpívají písně z připravovaného muzikálu RENT, jehož nosnou dějovou linkou je právě kontrast lásky a smrti v příbězích mladých lidí, které spojil stejný jmenovatel – nemoc AIDS. Roman Tomeš, Michaela Doubravová, Tomáš Vaněk, Michaela Horká a další účinkující muzikálu odlehčí svým uměním toto těžké téma.

Na základě nedávno zveřejněných statistik o zvyšujících se počtech nakažených je třeba hlavně preventivních opatření. Proto v rámci světového dne boje proti AIDS vyjedou v odpoledních hodinách v šesti velkých městech České republiky speciální tramvaje s dobrovolníky a mediky na oslovení cestujících s prevencí proti šířící se nákaze virem HIV a potažmo nemoci AIDS.

Preventivní balíčky a slevové kupóny

Herci RENTu podpoří edukativní jízdu pražskou tramvají a odjedou v 13:35 ze zastávky Palmovka (Na Žertvách) po trase tramvaje číslo 8 až do zastávky Nádraží Podbaba. Z této zastávky potom v 14:30 budou pokračovat až na Náměstí Republiky, kde svou spanilou jízdu ukončí a přesunou se na informační stánek České společnosti – AIDS POMOC na Andělu, kde společně zazpívají.

Pro cestující jsou připravené nejen preventivní balíčky, ale také slevové kupóny na některé z představení muzikálu RENT. Premiéra se bude konat 14. prosince a divákům se následně představí v šesti prosincových reprízách.

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat