Šárka Marková: Nejsem úplně vdávací typ
28.11.2014
Kategorie: Rozhovory

Šárka Marková: Nejsem úplně vdávací typ

Tentokrát jsme pro vás vyzpovídali Šárku Markovou, zpěvačku a muzikálovou herečku. Ztvárnila nespočet rolí ve známých muzikálech, aktuálně ji můžeme vidět mimo jiné v novince Svatba (ne)bude.

Šárko, začínala jste jako vokalistka po boku zpěvaček, jako je Helena Vondráčková. Kdy nastal ten zlom, kdy jste začala zpívat sólově?
Žádný zlom vlastně nastat nemusel, protože to všechno běželo souběžně. Studovala jsem sólový zpěv, vystupovala sama a k tomu jsem byla i vokalistka.

Ačkoliv jste se narodila v Praze, vaše začátky byly v České Lípě. Proč zrovna tam?
Protože to bylo jedno z měst, kam jsme se s mámou přestěhovaly poté, co jsme opustily Prahu, když se naši rozvedli. A právě v České Lípě už mi bylo dost let na to, abych si vybrala umělecký směr, kterým se vydat. Do té doby jsem hrála na různé nástroje a chodila do Lidušky.

Účinkovala jste v samých úspěšných muzikálech jako Bídníci, Jesus Christ Superstar, Miss Saigon, Pomáda či Děti ráje, což vám jistě přineslo spoustu fanoušků. Těší vás jejich zájem?
(smích). A neměl by? To víte, že mě těší. Protože zájem, jejich uspokojení a uznání je to, pro co umělec dělá právě to, co dělá.

Dá se o nějaké vaší roli říct, že byste ji znovu už nepřijala?
O žádné.

Jednou z vašich posledních rolí byla role dospělé Evy v úspěšných Dětech ráje. Co vám role přinesla?
Určitě zařazení se do naprosto jiných rolí a postav. Uvědomění si, že už nejsem Sandy z Pomády, ale „dospělá holka“. A hlavně skvělou partu lidí, která na celém muzikálu spolupracovala. A myslím tím opravdu úplně všechny složky.

 

Šárka Marková v muzikálu Děti ráje

Šárka Marková v muzikálu Děti ráje

 

Nedávno měla derniéru obnovená Pomáda, která se hrála bez vás. Vy jste nebyla oslovena na další účinkování v tomto muzikálu?
Při prvních jednáních opravdu bylo jednou z úvah v jednom obsazení „použít“ i herce z první verze, ale nakonec se od tohoto úmyslu upustilo a použilo se jen pár původních herců. K tomu byli vybráni mladší kolegové. Já jsem se s Jánem Ďurovčíkem dohodla, že tím pádem v tomto nastudování účinkovat nebudu. Přeci jenom už mi není těch 22 jako tehdy.

V roce 2009 jste vydala i své sólové CD. Splnil se vám tím sen?
Víte, já jsem o svém CD nikdy nesnila, ale když mi byla nabídnuta ta možnost, tak jsem ji moc ráda přijala. A dnes jsem šťastná, že existuje. Lepší vizitku si zpěvačka ani nemůže přát.

Nejnověji účinkujete v hudební crazy komedii Svatba (ne)bude, kde hrajete Matku. Řeknete nám něco o představení a o své roli?
Je těžké to říci jen krátce. Nejlepší bude, když se přijdete podívat. Ale něco málo prozradit můžu a myslím, že se v tom každý najde. Jak už jste řekla, hraji matku, a to dokonce tří dětí. Umíte si tedy představit můj psychický stav? Unavená, hysterická, rozervaná a také často opilá, protože můj manžel volí radši hraní s kapelou než mě. Ale proč to dělá, se dozvíte jenom tehdy, když opravdu přijdete. Protože pointa se přeci neprozrazuje (smích).

Nedávno proběhla premiéra v divadle Kalich. Jaké byly ohlasy?
Vesměs byly ohlasy úžasné, což mě moc těší, protože jsme se tak trochu báli, jak bude naše představení v Praze přijato. Ale výsledek předčil naše očekávání. Hlavním záměrem je totiž hrát po vlastech českých. V nejbližší době budeme hrát v divadle v Lounech.

A co vůbec vy sama, chtěla byste se vdávat?
Víte, já nejsem tak úplně vdávací typ. Jsem šťastná, že mám dlouhodobý vztah, který funguje, a jestli se někdy vdám, se uvidí.

Vypadáte jako klidný člověk. Míváte někdy před vystoupením ještě trému?
Ježíš, a jakou! Spíš jde o to, o jaké vystoupení zrovna jde. Má tréma je přímo úměrná tomu, kde zpívám. Největší trému mám paradoxně před svými nejbližšími.

Závěrem prozraďte, zda chystáte něco nového?
Ano, dostala jsem další činoherní příležitost, takže v současné době zkouším hru s názvem Staří (zvrhlí)ci, která by měla mít premiéru v novém roce. Přesné datum i termíny dalších vystoupení se určitě dozvíte z mých stránek.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v osobním i pracovním životě.
I já děkuji a přeji hodně spokojených čtenářů.

Text: Iveta Koulová
Foto: archiv Šárky Markové

Mohlo by vás také zajímat