Kultovní muzikál Rent se vrací. Tentokrát v české verzi
3.11.2014
Kategorie: Divadlo

Kultovní muzikál Rent se vrací. Tentokrát v české verzi

Fanoušci muzikálu Rent se dočkali. Broadwayský hit, napsaný Jonathanem Larsonem, se po půlroční odmlce opět vrací na scénu. Po uvedení v originálním, anglickém znění se tvůrci vrhli na českou verzi, která se v premiéře divákům představí v polovině prosince letošního roku.

Pod taktovkou amerického režiséra Stevena Josephsona byl Rent uváděn v rámci letního workshopu roku 2013 v Divadle Na Prádle. Poté jej v ještě lepší verzi a s mírně změněným obsazením hrálo Divadlo Kalich. Obě tato uvedení byla nastudována v angličtině s českými titulky.

Rent, třebaže svým obsazením divákům nevnucoval tváře známé z bulvárních plátků, si za tu dobu získal řadu příznivců. Sklidil ovace jak u diváků, tak u řady divadelních kritiků. A nutno podotknout, že tak pochvalné recenze se u našich muzikálových produkcí příliš často nevidí. Herečka Markéta Procházková, představitelka hlavní ženské postavy Mimi, byla dokonce za roli nominována na cenu Thálie.

Po téměř půl roce se emocemi nabitý titul vrací zpět na scénu Divadla Na Prádle, kde bude 14. prosince uvedena očekávaná premiéra české verze. Překlad muzikálu připravil Milan Malinovský. „Největším oříškem překladu byla scéna Over the Moon. Kdo Rent zná, ví, o čem mluvím. Jestli se nám to povedlo, uvidíme, až se na nás přijdou podívat diváci. Fandové Rentu budou asi hodně překvapení, ti noví, co čekali na češtinu, vlastně taky. To by ale byli i u anglické verze,“ prozrazuje s úsměvem Milan Malinovský.

Několik změn nastalo také v obsazení. V hlavních rolích i tentokrát uvidíte Michaelu Doubravovou, Romana Tomeše a Tomáše Vaňka. Dále se můžete těšit na staronové tváře Barbaru Chybovou, Vendulu Příhodovou, Laca Hudce či nové účinkující, mezi které patří Michaela Horká, Tomáš Novotný, Markéta Švábová a v neposlední řadě Kateřina Sedláková.

Na prosinec produkce připravila hned sedm představení. Vstupenky v cenové relaci 450 až 650 korun zakoupíte v předprodejní sítě TICKETSTREAM.

Kultovní muzikál Rent se vrací. Tentokrát v české verzi

Premiéra české verze Rentu je naplánována na 14. prosince 2014 v Divadle Na Prádle.

OBSAZENÍ ČESKÉ VERZE

Mark Cohen: Tomáš Vaněk
Roger Davis: Roman Tomeš
Mimi Marquez: Michaela Doubravová / Michaela Horká
Maureen Johnson: Barbara Chybová / Michaela Zemánková
Joanne Jefferson: Lucie Bakešová / Vendula Příhodová
Tom Collins: Tomáš Novotný / Martin Šemík
Angel Dumott Schunard: Lucie Brychtová / Laco Hudec
Benjamin Coffin: Josef Guruncz

Company
Žena: Markéta Švábová / Kateřina Sedláková
Muž: David Bouša / Karel Korsa

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: muzikál Rent, FB stránka Divadla Kalich

Přečtěte si také