Horečka sobotní noci: legendární muzikál s hity Bee Gees se konečně dostává do Prahy
11.9.2014
Kategorie: Divadlo

Horečka sobotní noci: legendární muzikál s hity Bee Gees se konečně dostává do Prahy

Divadlo Kalich uvede koncem září cenami ověnčenou Horečku sobotní noci ve verzi, která na konci 90. let dobyla londýnský West End a následně newyorskou Broadway. Vypráví příběh dobře známý z filmového plátna, avšak libreto ani hudební aranžmá nezastírají, že filmovou a divadelní podobu dělí dvě desetiletí.

V muzikálové novince Divadla Kalich, jejíž režie se ujal Ján Ďurovčík, navíc zazní více hudby Bee Gees než ve slavném filmu s Johnem Travoltou v hlavní roli. Těšte se na hity na pomezí rocku, popu a disca, které budou doprovázet náročnou choreografii a moderní světelné efekty, které dosud na českých jevištích nebyly použity.

Horečka sobotní noci: legendární muzikál s hity Bee Gees se konečně dostává do Prahy

Nápad uvést tento titul dostal producent Divadla Kalich Michal Kocourek už před několika lety. „Zhruba před šesti lety jsem si v podstatě náhodou připomněl film, který jsem v mládí samozřejmě miloval, hlavně muziku z něj. Znovu jsem si uvědomil, že o tomto muzikálu bezezbytku platí „co píseň, to hit“. Nicméně s nasazením Horečky jsem vyčkával na vhodný okamžik, kdy na ni dozraje čas. A ten moment, myslím, nastal,“ prozrazuje Kocourek. „Žijeme v éře módy retra, současné světové trendy ze sedmdesátek často čerpají: v designu, oděvním průmyslu a v neposlední řadě i hudbě. Muzika z té doby přetrvala, přehnaly se přes ni všemožné jepičí vlny a lidi se k ní rádi vracejí,“ vysvětluje, proč je muzikál právě teď tolik aktuální.

Nejtanečnější muzikál

Režisér a choreograf Ján Ďurovčík, který s tvůrci a účinkujícími tvrdě pracují na posledních přípravách, se na tamější scéně podepsal hned pod několik muzikálových hitů. Horečka sobotní noci však bude tanečně nejnáročnější. „Robin Hood byl historická freska, nejtěžší a nejkomplexnější je Osmý světadíl, nejstylovější byla Pomáda a nejtanečnější je Horečka sobotní noci,“ říká Ďurovčík.

Muzikál, který se návštěvníkům Divadla Kalich, poprvé představí 30. září, opět nenabízí jména známá z bulvárních plátků, ale opravdové muzikálové talenty. „Konkurzy byly opravdu tvrdé, díky tomu máme jistotu, že role v Horečce si vybojovali ti skutečně nejlepší. Tuto kvalitu na našem jevišti opět dodržíme,“ dodává producent.

Alžběta Bartošová si v náročném konkurzu vybojovala hlavní roli Stephanie

Alžběta Bartošová si v náročném konkurzu vybojovala hlavní roli Stephanie

Těšit se tak můžete na mladé talentované muzikálové herce, jako je Jan Kříž, Přemysl Pálek, Markéta Procházková, Alžběta Bartošová, Roman Tomeš, Jan Tenkrát, Michaela Doubravová a v neposlední řadě Marie Blahynková.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Šárka Bělunková

Mohlo by vás také zajímat