Petr Vacek uvaří na dobročinném bazaru „hereckou“ polévku
7.9.2014
Kategorie: Divadlo

Petr Vacek uvaří na dobročinném bazaru „hereckou“ polévku

V roli kuchaře se v úterý 16. září na pražském náměstí Míru ocitne oblíbený herec Petr Vacek. Během dobročinného bazaru, který pořádá Občanské sdružení Letní dům, uvaří „hereckou“ polévku.  

 

Podobnou polévku kdysi vařili kočovní herci. Na to navázalo Divadlo Na Jezerce při představeních úspěšné inscenace Komedianti, v níž Petr Vacek hraje jednu z hlavních rolí. Na každou z repríz vždy někdo z účinkujících navaří kotel polévky, což v zákulisí divadla dokresluje pravou „komediantskou“ atmosféru.

Jednou se vaření chopí Miluše Šplechtová, jindy Klára Issová nebo třeba Kristýna Hrušínská. „Kdysi šlo hlavně o to, aby herci vůbec měli něco teplého do žaludku. Proto hraje naše polévka v každém představení svoji důležitou úlohu a dodává mu na autentičnosti,“ prozrazuje Vacek, kterého můžete na Jezerce vidět hned v několika titulech, včetně Dardy a muzikálu Já, Francois Villon.

 

Potkejte i další tváře Jezerky

 

Dobročinný bazar na „Míráku“ začíná v 10 a potrvá až do 19 hodin. „Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů. Výtěžek půjde na programy Občanského sdružení Letní dům – na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů. Myslím, že lidé by si takhle měli pomáhat,“ říká Vacek, jenž s Letním domem spolupracuje již několik let.

 

Kdo zavítá na náměstí Míru kolem 15. hodiny, může se na akci setkat i s dalšími herci Divadla Na Jezerce, a to s Janem Hrušínským, Miluší Šplechtovou a dalšími protagonisty z Komediantů i z nově připravované komedie Generálka.

 

Občanské sdružení Letní dům

Občanské sdružení Letní dům pracuje od roku 1997 s dětmi a mladými lidmi, kteří vyrůstají v dětských domovech. Doprovází je na jejich cestě k samostatnosti od dětství do dospělosti. Dobročinné bazary jsou jedním ze způsobů, jak Letní dům získává finance například na tvořivé sociálně-terapeutické pobyty těchto dětí.

 

Text, foto: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat