Správnej dres: romantická komedie s Jiřím Mádlem a Taťánou Kuchařovou
2.9.2014
Kategorie: Film

Správnej dres: romantická komedie s Jiřím Mádlem a Taťánou Kuchařovou

Česká televize začala ve středočeských Zdiměřicích natáčet nový snímek Správnej dres. Bude vyprávět o tom, že bychom nikdy neměli rezignovat na vlastní růst. Pod režijní taktovkou Stano Sládečka se v hlavních rolích představí Adrian Jastraban, Taťána Kuchařová a Jiří Mádl.

Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se však pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak.

Autor scénáře Petr Kolečko po delší době opouští téma fotbalu, které často hraje v jeho filmech prim. „Udělat u nás kvalitní romantickou komedii je výzva, která mě bavila. Hodně lidí mi vyčítalo, že píšu pořád jen o fotbale, tak jsem se rozhodl zvolit tentokrát diametrálně jiné prostředí a film je o hokeji,“ říká Kolečko.

Zajímavé také je, že oba hlavní představitelé mají se svou rolí hodně společného. „Chtěli jsme obsazení opřít o autenticitu. Jirka Mádl hokej hraje, a kdyby se nerozhodl pro hereckou dráhu, kdo ví, jak vysoko by se dostal. Hlavní roli jsme chtěli obsadit dívkou tak pronikavě krásnou, že si ji netroufne oslovit obyčejný chlap. Její vrozený status, o který hrajeme, je tak zpečetěn,“ prozrazuje kreativní producent Michal Reitler.

Taťána Kuchařová

Taťána Kuchařová

Ve filmu si tak roli Mádlovy přítelkyně, krásnou dívku Simonu, „střihne“ modelka a příležitostná herečka Taťána Kuchařová. „Po přečtení scénáře se mi líbilo, že role Simony boří předsudky a dogmata společnosti, stejně jako já sama, jelikož přirozená ženská emancipace je mi vlastní. Věřím, že film bude nejen zábavnou romantickou komedií, ale i motivací pro ty, kteří se ztotožní s příběhem hlavní hrdinky,“ komentuje své obsazení Miss World Kuchařová.

Ve filmu, který se kromě středočeských Zdiměřic bude natáčet také v Praze, se také objeví další známí herci jako Tomáš Matonoha, Jana Doleželová, Jenovéfa Boková, Miroslav Vladyka, Aleš Zbořil a Vilma Cibulková.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv České televize

Mohlo by vás také zajímat