Divadlo Na Jezerce nabídne v nové sezóně jiskřivé komedie
28.8.2014
Kategorie: Divadlo

Divadlo Na Jezerce nabídne v nové sezóně jiskřivé komedie

Nadcházející sezóna bude pro Divadlo na Jezerce ve znamení komedií. Představí se v nich Jiřina Bohdalová, Radek Holub, Jan Hrušínský, Petr Vacek a další oblíbení herci. Kromě komediálních inscenací Generálka a Tři v tom divadlo jedná i o další připravované novince s Janem Třískou.   

Od září se začíná zkoušet komedie Generálka, konverzačka o soužití vojevůdce Napoleona ve vyhnanství a jeho hospodyně. Kurážná Korsičanka Josefína v ní dokáže často víc než proslulí generálové. A přesvědčí se o tom i sám císař. Režie a úpravy textu se ujal zkušený divadelník Radek Balaš. Jiřina Bohdalová si znovu zahraje postavu Josefíny, kterou právě pro ni napsal před lety Jiří Hubač. Napoleona Bonaparta ztělesní Radek Holub. Další role ztvární Petr Vacek, Martin Sitta, Zdeněk Maryška a Zdeněk Hruška. Premiéra se uskuteční 20. listopadu 2014.

Prostor pro mladé nadějné umělce

Další novou inscenací bude komedie Tři v tom. Tři mladé dámy se v rozkošném příběhu, který je osvědčeným receptem na smích, ocitnou vinou svých nápadníků ve svízelné situaci: jsou „v tom“. Hra je plná komických situací, kdy se milenci navzdory nepřízni rodičů snaží dostat k sobě. Uvidíme v ní Kristýnu Hrušínskou, Terezu Němcovou, Petra Vacka, Jana Hrušínského a další. Nastudování se ujme Matěj Balcar, talentovaný absolvent FAMU. „V 60. letech některá divadla oslovovala mladé režiséry, kteří, dříve než se proslavili ve filmu (Menzel, Schorm ad.), dělali divadlo,“ říká Hrušínský a dodává, že Jezerka po jejich vzoru otevírá dveře mladým, nadějným talentům. Premiéra je naplánována na 12. března 2015.

Připravovanou novinkou je také další inscenace s Janem Třískou. Ten hrál v Divadle Na Jezerce v Hřebejkově inscenaci Kumšt. „Jednáme také o další inscenaci s hercem Janem Třískou. Tu by měli diváci poprvé zhlédnout ve druhé polovině příští sezóny,“ doplňuje Hrušínský.

Novou sezónu odstartuje Divadlo Na Jezerce 10. září, a to divácky úspěšným muzikálem Já, Francois Villon s Martinem Písaříkem v titulní roli. Chystá se také 300. repríza komedie Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same, která baví diváky už jedenáct let. Divadelní společnost Jana Hrušínského ji uvedla v roce 2003 jako své první představení.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Divadlo Na Jezerce

Přečtěte si také