První ročník festivalu Mariánské léto proběhne již tuto sobotu
20.8.2014
Kategorie: Hudba

První ročník festivalu Mariánské léto proběhne již tuto sobotu

Brno žije festivalovou novinkou a seznam účinkujících s jejich netypickými koncerty slibuje špičkovou kvalitu. Mariánské léto mimo jiné nabídne i zpěváka Davida Kollera, který zahraje netradičně unplugged a možná vystoupí i spolu se svým synem Adamem. 

Ve vynikající formě a s novinkami zahrají elektro-popoví Skyline, kteří drží laťku své muziky se skrilexovskými prvky a skvělou Markou Rybin hodně vysoko. Pražští Wohnouti tráví v současnosti čas ve studiu, a tak se můžete těšit na zbrusu novou skladbu a samozřejmě nejoblíbenější „pecky“.

Svou novinku představí i MIG 21

Čechomor si připravil dva hosty, jeden je dokonce ze zahraničí. Jejich jména budou známa těsně před festivalem. Anna K přiveze kompletní akustický set, obohacený o perkuse – koncert, který byl dosud vždy beznadějně vyprodán. Přijede i kapela MIG 21, která momentálně natáčí novou desku. Chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova v čele s Jiřím Macháčkem, který paralelně natáčí nový film, tedy představí na festivalu taktéž svou hudební novinku.

Oblíbení UDG chystají své nejlepší hity plné rytmu a zároveň poetických textů. Objev letošního roku a zároveň držitelka ocenění Anděl 2014 Lenny potěší všechny, kteří mají rádi současnou světovou muziku v kombinaci s klavírem a chraplavým hlasem, který tato krásná zpěvačka má.

Festival zahájí ostřílená partička Prague Conspiracy. Diváky pobaví Karel Hynek, jenž je velmi dobře známý z pořadu HBO Na Stojáka.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také