Neviditelní: Českou televizi ovládnou vodníci
16.8.2014
Kategorie: Film

Neviditelní: Českou televizi ovládnou vodníci

Třináctidílný komediální seriál Neviditelní o tak trochu zvláštní menšině žijící v utajení. O vodních lidech. To je seriálová novinka, kterou od září začne vysílat Česká televize. V hlavních rolích se představí Jiří Bartoška, Jiří Langmajer a Kryštof Hádek.

Vypadají jako my, mají jen jednu zvláštnost: umějí dýchat ve vodě. V poslední době jich ale ubývá. Mají totiž problém s klesající porodností a kvůli páření se „suchými“ pomalu přicházejí o svoji zázračnou schopnost, díky níž se liší od lidí. Občas se také stane, že se mezi nimi objeví tzv. „vlk“, vodník, který o sobě nevěděl, že je vodníkem.

Problém nastane, když se ukáže, že jedním takovým „vlkem“ je mediálně známý pražský lobbista Laušman. Že je vodník, o sobě zjistí poté, co se mu nepodařilo utopit. Nyní je mu v patách nejen policie, která ho stíhá pro podvody, ale také vodníci, kteří se bojí prozrazení. Ve svých cílech však nejsou jednotní, a tak se najde jeden, který mu zachrání život. A ani netuší, co všechno záchranou Laušmana rozpoutá.

V hlavní roli se můžete těšit mimo jiné na Jiřího Bartošku. „Moje postava v celém příběhu vlastně zastupuje Miloše Kopeckého v parafrázi na film Jak utopit doktora Mráčka. Jsem tím velkým šíbrem, který si jde s postavou lobbisty Laušmana, tedy s Jiřím Langmajerem, tak trochu po krku,“ popisuje charakter své postavy Bartoška.

Ivana Chýlková, Jiří Bartoška a Kryštof Hádek

Ivana Chýlková, Jiří Bartoška a Kryštof Hádek

V režii Radka Bajgara, který je zároveň autorem scénáře, dále hrají Luděk Sobota, Ivana Chýlková,Lenka Vlasáková, Kristýna Liška Boková, Kryštof Hádek, Bára Poláková, Sandra Nováková a další známé tváře.

Neviditelní budou k vidění každý pátek na obrazovkách České televize.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Česká televize

Přečtěte si také