Monika Absolonová zazpívá pro Andělská křídla. Koncert můžete sledovat živě v iVysílání ČT
13.8.2014
Kategorie: Hudba

Monika Absolonová zazpívá pro Andělská křídla. Koncert můžete sledovat živě v iVysílání ČT

Dnes ve 20 hodin Česká televize nabídne ve svém iVysílání přímý přenos benefičního koncertu Andělská křídla. Ten v Divadle Broadway pořádá Svaz vojáků z povolání Armády České republiky. ČT se tak připojí k podpoře pozůstalých po pěti českých vojácích, kteří v červenci zahynuli v důsledku sebevražedného útoku v Afghánistánu.

Veřejnou sbírku podpoří svým vystoupením v Divadle Broadway řada známých osobností. Na benefici se představí Helena Vondráčková, šansoniérka Renáta Drössler, Marián Vojtko, Marcus Tran a Vláďa Šafránek, skupiny Support Lesbiens, Škwor či houslové trio Inflagranti.

Chybět nebude ani zpěvačka Monika Absolonová, která je neodmyslitelně spojena právě s tímto divadlem. Scéna Divadla Broadway ji totiž proslavila díky účinkování v muzikálu Kleopatra, ve kterém ztvárnila titulní roli.

Vydražte si dres Jaromíra Jágra

Ti, co se na benefiční koncert přijdou podívat přímo do Divadla Broadway, se mohou zapojit i do tiché dražby. Dražit se budou předměty, které zaslali osobnosti především české sportovní a kulturní scény. Ty nejzajímavější, mezi které patří dres Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance nebo socha od Chantal Poullain a litografie Ivy Hüttnerové, se vydraží během benefičního večera přímo na pódiu.

Veřejnost může benefiční koncert v režii Michala Cabana sledovat živě i v iVysílání. „Vážím si vstřícnosti a ochoty lidí z České televize, která na nápad uspořádat benefiční koncert opravdu rychle zareagovala. Svým internetovým vysíláním, kterým tento charitativní večer přinese na obrazovky dalším tisícovkám diváků, přispěje k většímu povědomí o dobročinné sbírce a pomůže tak dobré věci,“ řekl Libor Smékal, voják z povolání a hlavní organizátor akce.

Benefiční koncert je podporou veřejné sbírky pro rodiny padlých vojáků, kterou jako výraz solidarity a úcty k oběti svých přátel uspořádali výsadkáři. Finanční dary je možné posílat na sbírkový účet Charity ČR číslo: 44665522/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 916 (pomoc rodinám v tíživých situacích) až do konce srpna 2014.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv Moniky Absolonové

Mohlo by vás také zajímat