Film Hercules: mytologický příběh plný akce, humoru a tvrdých soubojů
22.7.2014
Kategorie: Film

Film Hercules: mytologický příběh plný akce, humoru a tvrdých soubojů

Premiéra velkofilmu Hercules se blíží. Všichni příznivci akčních dobrodružných filmů se mohou těšit na nesmrtelnou legendu o Herculovi – polobohovi, kterého proslavily velké činy a statečnost. Tento příběh dostává díky režisérovi Brettovi Ratnerovi a hlavní herecké hvězdě Dwaynovi Johnsonovi vysoko adrenalinovou podobu 21. století.

Nová podoba Hercula vypovídá o člověku, který se snaží vyrovnat se svým osudem a svojí minulostí ve světě plném násilí a nespravedlnosti. Manželku samotného Hercula si zahrála jedna z nejznámějších modelek současnosti Irina Shayk, která se jako herečka na filmovém plátně objeví poprvé. Film můžete sledovat v původním znění doplněný titulky nebo s českým dabingem.

Dabingu se ujaly i známé tváře, pro které je dabování nová zkušenost. Jedné z hlavních dam v družině krále propůjčila svůj hlas Česká Miss 2010 Jitka Válková a celkem tři role zvládla nadabovat moderátorka Monika Marešová. „Jelikož mě dabování velice bavilo a dokonce mě ve studiu i pochválili, stihla jsem namluvit roli služebné královny Ergenie, zároveň jednu z dam v družině krále a navíc ještě Megaru, manželku hlavního představitele,“ prozradila Marešová.

Hrdina se srdcem obyčejného člověka

Příběh představí divákům Hercula jako odvážného vůdce party žoldnéřů. Jeho jméno a hrdinské činy všichni znají, ale málokdo tuší, že pod tvrdou slupkou hrdiny bije srdce obyčejného člověka. Bohové dali Herculovi božskou moc, ale zároveň mu ponechali schopnost cítit lidské utrpení.  Proslavil se mnohými hrdinskými činy, ale nejznámějšími se stalo pověstných dvanáct úloh, které se týkaly nejhorších soužení starověkého Řecka. Pronásledován minulostí, putuje se svými žoldáky krajinou a snaží se vytlouct co nejvíce z dávné slávy. V momentu, kdy se zavázal pomoct tráckému králi ukončit krvavou občanskou válku a vrátit mu právoplatné místo na trůnu, netuší, že opět bude muset sáhnout až na hranici svých nadlidských schopností. Ti nejhorší protivníci ho podrobí testu jeho mýtické síly a svět prahnoucí po spravedlnosti otestuje jeho lidskou podstatu.

Film Hercules: mytologický příběh plný akce, humoru a tvrdých soubojů
Když se s hrdinou divák střetne na plátně poprvé, utápí se v sebelítosti a jeho motivací je jen zlato. Musí bojovat s vlastními démony a objevit vlastní srdce, aby se stal člověkem, jakým ho chtějí mít ostatní. „Hercules je obyčejným člověkem, který popírá svůj božský původ,“ komentuje režisér Brett Ratner. „Za každou legendou se skrývá pravdivý příběh. To, co mě dostalo, když jsem si přečetl scénář podle komiksu Hercules – Thrácké války, byl fakt, že je napsaný v souladu s realitou, kterou můžeme procítit.  A přesně toto jsem chtěl dostat na plátno, “ doplňuje.

V dalších rolích se objeví Ian McShane, Rufus Sewell, Joseph Fiennes, Peter Mullan, John Hurt, Aksel Hennie, Reece Ritchie, Tobias Santelmann, Rebecca Ferguson a Isaac Andrews.

V českých kinech bude film k vidění od 24. července 2014.

 

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také