Jiří Langmajer se naposledy představí jako Richard III.
17.7.2014
Kategorie: Divadlo

Jiří Langmajer se naposledy představí jako Richard III.

Letní shakespearovské slavnosti jsou v plném proudu. Letošní premiéru postupně doplňují další tituly. Na Hrad se naposledy vrátí úspěšná inscenace Richard III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou, novinkou z Ostravy bude premiéra komedie Jak se vám líbí a první tři srpnové večery budou patřit inscenaci Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou.

Richard III. v režii Martina Huby se bude hrát na Pražském hradě od 21. do 26. července a od 5. do 10. srpna. „Diváci tak mají poslední příležitost navštívit na Slavnostech zřejmě největší historickou tragédii Williama Shakespeara v titulní roli se skvělým Jiřím Langmajerem,“ informuje umělecký ředitel Libor Gross. Vedle Jiřího Langmajera se představí Klára Issová, Karel Dobrý, Simona Postlerová, Kamil Halbich, David Suchařípa a další.

Na tři večery, a sice 28. – 30. července zavítá do Prahy premiérové představení Jak se vám líbí, které v ostravské produkci nastudoval režisér Michal Lang. V komedii plné bláznivých situací, přeměn a milostných zápletek se v hlavních rolích představí Marek Holý, Stanislav Šárský, Tomáš Savka, Andrea Mohylová a další ostravští herci.

Po loňském úspěchu se na Nejvyšší purkrabství Pražského hradu vrací bratislavská inscenace Dvaja páni z Verony. Energií nabité představení s prvky komedie dellarte s živou dívčí kapelou se hraje ve československé verzi. Mimo Lukáše Vaculíka se diváci mohou těšit i na Zuzanu Norisovou. Komedie je na programu od 1. do 3. srpna.

Všechna představení začínají obvykle ve 20:30 hodin. Vstupenky zakoupíte od 290 korun.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Viktor Kronbauer

Přečtěte si také