Bohouš Josef a kapela Burma Jones vystoupí na festivalu Brodeslavy jedou
15.7.2014
Kategorie: Hudba

Bohouš Josef a kapela Burma Jones vystoupí na festivalu Brodeslavy jedou

Bohouš Josef vystoupí se svou skupinou Burma Jones na festivalu Brodeslavy jedou, konající se koncem srpna v západočeských Brodeslavech. Fanoušky tak čeká jedna z mála příležitostí vidět svou oblíbenou kapelu na některém z hudebních festivalů.

Oblíbení Burma Jones mají v létě hodně napilno. Spojení festivalu a této hudební sestavy se však příliš často nevidí. Jedním z mála „fesťáků, na kterých vystoupí, je akce Brodeslavy jedou.

V Brodeslavech to ožije přesně na předposlední srpnový den a symbolicky tak bude ukončena festivalová sezóna. Třešničkou na dortu na festivalu Brodeslavy jedou jsou právě Burma Jones, kteří vystoupí ve 20:00 hodin a přítomným předvedou hodinové vystoupení, složené ze svých nejúspěšnějších písní. Chybět nebude ani „hitovka“ Samba v kapkách deště, s níž kapela bodovala už před dvaceti lety a své posluchače si získává dodnes.

Nejoblíbenější plzeňská kapela

Zařadit Burma Jones do festivalového programu byl nápad Petra Baťka, herce, hudebníka a zároveň majitele agentury PHB ART, která akci pořádá. „Náš slavnostní, festivalových den chceme každoročně udržet v domácím, převážně západočeském prostředí. Proto vybíráme převážně ve vlastních vodách. Burma Jones je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších kapel, z těch, které vyrostly v Plzeňském kraji,“ prozrazuje Petr Batěk.

Vedle Burma Jones můžete zavzpomínat na legendárního Petra Nováka prostřednictvím kapely Pokoj č.26, jehož součástí je i Petr Batěk. Do nostalgie největších světových hitů zase návštěvníky dostane hudební sestava APU Band. Celou akci podpoří její patron, herec Ladislav Županič.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: BohoušJosef.cz

Přečtěte si také