SVATBA (NE)BUDE: první svatební muzikál v Česku
2.7.2014
Kategorie: Divadlo

SVATBA (NE)BUDE: první svatební muzikál v Česku

Zkouší se nová hudební crazy komedie SVATBA (NE)BUDE. Do svátečních šatů už se pomalu soukají Martin Zounar, Bořek Slezáček, Richard Tesařík, Šárka Marková a další. Svatebky obléká herečka seriálu Doktoři z Počátků Michaela Sejnová, která své „ano“ řekne poprvé Petrovi Poláčkovi na premiéře v září. Na svatební cestu se pak všichni rozjedou po celé republice.

Muzikálová podívaná vzniká pod taktovkou režiséra Jiřího S. Richtera, který se obklopuje hereckým týmem, složeným ze samých populárních muzikálových tváří.
Roli otce dospělého syna si vůbec poprvé v životě vyzkouší Miroslav Hrabě. Nevěsta Michaela Sejnová má obavu, aby jí muzikálová svatba nepřekazila soukromé plány. „Role nevěsty Pavlínky se mi zkouší sice moc hezky, ale doufám, že si tím nepokazím svou svatbu, protože se říká, že pokud si někdo před svatbou vleze do svatebních šatů, tak je to pak prokleté, a že se nevdá, tak věřím, že mě se to týkat nebude a jednou se budu opravdu vdávat,“ netají se herečka.

SVATBA (NE)BUDE: první svatební muzikál v Česku

Také ženichova muzikálová maminka Šárka Marková na vlastní svatbu teprve čeká. „Pokud si mě někdo vezme, asi to bude překvapení nejen pro mě. Nikdy jsem nebyla svatební plánovač a na rozdíl od ostatních holčiček jsem o svatbě ani nikdy moc nesnila. Takže uvidíme, co přijde,“ tvrdí Šárka. Ženich Jakub v podání Františka Pytlouna, který v roli střídá Petra Poláčka, má se svatbou jako jediný bohaté zkušenosti. „Role ženicha Jakuba se mi hraje moc dobře, jelikož jsem si tuto roli vyzkoušel již minulý rok i mimo jeviště, na vlastní kůži. A mám pocit, že na tu jevištní se těším stejně tak, jako jsem se nemohl dočkat té skutečné. Je tam opravdu spousta vtipných momentů.“

Nová hudební crazy komedie režiséra Jiřího S. Richtera a autorů Tomáše Berana, Jaroslava Kleina, Jana Tenkráta a Františka Pytlouna glosuje dění kolem jedné takové (ne)normální veselky, kdy každý má svá speciální přání a představy. Co teprve, když jsou mladí snoubenci poněkud svérázní. Pak si všichni v duchu říkají, že by snad bylo lepší se „nebrat“… a do toho se „naši mladí“ skutečně ozvou, že svatba nebude… Jak to dopadne? Bude?

Osoby a obsazení:

Vypravěč: Martin Zounar / Miroslav Hrabě / Jakub Šlégr
George: Jiří Zonyga / Jaroslav Klein
Matka: Šárka Marková / Eva Kleinová
Otec: Miroslav Hrabě / Bořek Slezáček
Jakub: František Pytloun / Petr Poláček
Pavlína: Petra Doležalová / Michaela Sejnová
Honzík: Richard Mašata / Jan Bačkovský
Rich: Richard Tesařík / Jakub Šlégr
Mich: Martin Bačkovský / Jaroslav Klein
Růžena: Barbora Rajnišová / Věra Vodičková
Tereza: Kristýna Kleinová / Genny Ciatti

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Michal Škvor

Mohlo by vás také zajímat