Začíná jedenáctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností
24.6.2014
Kategorie: Divadlo

Začíná jedenáctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností

Dnešním dnem startuje již jedenáctý ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Letos na dvou scénách nabídne na šedesát představení, včetně pěti koncertů, jedné světové a jedné české premiéry. Akce na Letní scéně Vyšehrad a v divadle Studio DVA potrvá až do konce srpna.

Nabitý program Metropolitního léta hereckých osobností začíná 24. června osvědčeným titulem Vše o mužích. Hlavním lákadlem je však premiéra situační komedie Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Vypráví tři groteskní situace z milostného života současných třicátníků, kteří touží být šťastní, ale nevědí, jak na to. Středobodem všech situací je skandinávská rozkládací pohovka, na které tři milenecké dvojice a rozmazlená čivava svedou boj o štěstí.

Diváci se mohou těšit na Janu Strykovou v alternaci s Jitkou Schneiderovou, Filipa Blažka, Kryštofa Hádka / Michala Slaného, Romana Štabrňáka a Mariku Šoposkou. Hartl si v komedii pohrává se vztahovými nejistotami, které byly kdysi jeho noční můrou. O své zkušenosti z role životního partnera Kryštofa Hádka, resp. Michala Slaného se podělil i Filip Blažek: „Když ležím na Kryštofovi nebo Michalovi a křičím, já tě miluju, je to pro mě hodně netradiční.  Nějakým zvláštním způsobem mě „rajcuje“, že si to můžeme zahrát, nezesměšňujeme to, ale legrace to je. Jenom doufám, že se budou bavit hlavně diváci.“

Filip Blažek a čivava Emil

Filip Blažek a čivava Emil

Hra v nadsázce nabízí studii trapně neohrabaného hledání štěstí v dlouhodobých milostných vztazích a odhaluje, jak těžké je ve skutečnosti budování harmonického domova. Divákům se titul poprvé představí 7. července.

Tři komedie s Karlem Rodenem

Na Vyšehradě nebudou chybět ani osvědčené tituly z let minulých, včetně tří úspěšných komedií s Karlem Rodenem a již počtvrté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Letos např. exkluzivní vystoupení Jany Kirschner nebo Dana Bárty.

Nová metropolitní scéna na Václavském náměstí pak bude od poloviny srpna hostit bratislavské soubory v rámci letošní novinky Léta slovenských hvězd. Od 14. srpna je připraveno celkem sedm představení, včetně jedné české premiéry. Diváci se mohou v rámci akce těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Zdena Studenková, Anna Šišková nebo Ján Koleník a mnoho dalších.

Letošní léto hereckých osobností potrvá od 24. června do 30. srpna 2014.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Studio DVA

Mohlo by vás také zajímat