Šťastná: film z divadelního prostředí studentek herectví přijde do kin na podzim
17.6.2014
Kategorie: Film

Šťastná: film z divadelního prostředí studentek herectví přijde do kin na podzim

adla poslední klapka romantického filmu Šťastná, který je celovečerním debutem Evy Toulové, absolventky režie na pražské FAMU a studentky Věry Chytilové. V hlavní roli se můžete těšit na Andreu Daňkovou a Davida Krause.

Romantický snímek s humornými prvky se natáčel převážně v Praze. Pojednává o rivalitě z prostředí začínajících hereček, kde chce každá hrát prim. Šťastná divákům ukáže úskalí světa showbyznysu a těžkostí hereckého údělu na pozadí milostného příběhu dvou lidí, kteří touží po jediném – být šťastní.

Hlavní postavy ztvárňuje talentovaná studentka DAMU Andrea Daňková a David Kraus. Ve vedlejších rolích se objeví Ljuba Krbová, Jan HrušínkýDana Morávková, Aneta Krejčíková a Marie Kružíková.

Hlavní hrdinka Viktorie Šťastná (Andrea Daňková) odjíždí studovat do Prahy hereckou akademii. Záhy však zjišťuje, že se její původní ideály nesetkávají s realitou. Dostává se do party protřelých studentek (Aneta Krejčíková, Marie Kružíková), které pojímají hereckou kariéru zcela osobitým způsobem. Hlavní hrdinka se musí rozhodnout, kam až může zajít a co bude muset udělat pro úspěch.

Pro režisérku Evu Toulovou je Šťastná debutující snímek. A nemůže si vynachválit kolektiv, který se v jejím prvním filmu sešel. „Podařilo se nám sestavit tým lidí, kteří si pracovně i lidsky neuvěřitelně sedli. Andrea Daňková s Davidem Krausem se skvěle doplňovali a na filmovém plátně fungovali jako skutečný pár. I Aneta Krejčíková a s Marií Kružíkovou předčily mé očekávání – hereckému ztvárnění dívčí partičky věnovaly takovou pozornost, že si vymyslely vlastní pozdravy, gesta a přezdívky, aby působily co nejvěrohodněji,“ uvedla režisérka Toulová.

režisérka Eva Toulová

režisérka Eva Toulová

Během natáčení si hlavní představitelka zlomila nohu, což se podepsalo na datu premiéry. Ta byla původně plánovaná na jaro. Snímek se natáčel kvůli požadavku zachycení několika ročních období už od července minulého roku. Nyní ho čeká střihová, zvuková a obrazová postprodukce. Vzniká za koprodukce Bystroušky, ACE (dřívějšího Avionu) a společnosti Astorie a.s. Do kin vstoupí na podzim.

Text: Michaela Rochovanská