Muzikál Sněhová královna představuje obsazení. V titulní roli se objeví Dagmar Patrasová
26.4.2014
Kategorie: Divadlo

Muzikál Sněhová královna představuje obsazení. V titulní roli se objeví Dagmar Patrasová

Po dvou letech přichází po rodinném muzikálu Kapka medu pro Verunku do Divadla Hybernia další původní muzikál autorů Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových Sněhová královna. Vznikl volně na motivy pohádky H. Ch. Andersena a na jeho realizaci spojily své síly dvě produkční společnosti, Pixa-pro a MusicModelTrust Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové.

Původní pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné muzikálové podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou.

Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali nové postavy a naopak jiné, zejména ty zvířecí, z původního příběhu vynechali. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu, příběh není ponurý a smutný, naopak – situace a postavy se vyznačují milým humorem.

Silnou složkou muzikálu je hudba Zdeňka Bartáka. Ta přesně vystihuje nálady, povahy, dramatičnost příběhu i humorné situace, to všechno v dokonalém aranžmá Daniela Bartáka. Choreografie se ujme Helena Peerová a nastudování muzikálu Lumír Olšovský.

Na konkurz přišlo přes 300 uchazečů

Konkurzy na muzikál prošlo přes tři sta uchazečů, z nichž byli po dlouhých úvahách a diskuzích vybráni ti z nejlepších zpěváků a herců, kteří nejlépe odpovídali typům jednotlivých postav.

Sněhovou královnu si zahraje Dagmar Patrasová v alternaci s Mahulenou Bočanovou, roli Gerdy si na konkurzu vybojovaly Ivana Korolová, Míša Sejnová, Anna Julie Slováčková, a postavu Kaye ztvární David GránskýJanem Kopečným.

David Gránský a Ivana Korolová

David Gránský a Ivana Korolová

A v dalších rolích: Felix Slováček jr., Jan Vlas, Sabina Laurinová, Michaela Nosková, Linda Finková, Martina Pártlová, Míša Zemánková, Eliška Ochmanová, Kateřina Herčíková, Lumír Olšovský a v neposlední řadě Peter Strenáčik.

Premiéra proběhne 20. září 2014 od 18 hodin v Divadle Hybernia.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Petr Perry Novotný

Mohlo by vás také zajímat