Poslední možnost vidět Lásky paní Katty s Jiřinou Bohdalovou. Derniéra na Jezerce proběhne v červnu
24.4.2014
Kategorie: Divadlo

Poslední možnost vidět Lásky paní Katty s Jiřinou Bohdalovou. Derniéra na Jezerce proběhne v červnu

Inscenace Lásky paní Katty s nejoblíbenější českou herečkou Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli bude v Divadle Na Jezerce končit. Poslední reprízy představení se uskuteční v květnu a červnu. Hra, v níž nechybí humor, životní nadhled i dojetí, úspěšně bavila diváky na Jezerce téměř devět let. 

Tragikomedie z pera irského dramatika Briana Friela v režii Vladimíra Strniska má derniéru 19. června. „S nápadem na uvádění Lásek paní Katty s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli přišel v roce 2005 režisér Zdeněk Zelenka. Rád bych mu znovu touto cestou poděkoval. Hra v jeho úpravě a v režii Vladimíra Strniska dosáhla na Jezerce 215 vyprodaných repríz, a kdybychom nepřipravovali s Jiřinou Bohdalovou nový titul, hrála by se pravděpodobně i v příštím roce. Lásky paní Katty uvedeme naposledy v květnu a v červnu a všem, kdo tuto výtečnou inscenaci na Jezerce ještě neviděli, ji vřele doporučuji,“ říká principál Jan Hrušínský.  

Balancování mezi smíchem a slzami

Příběh vitální Katty, jež nevzdává svůj nelehký život ani poté, co ji rodina umístí do domova důchodců, je plný laskavosti a moudrosti. „Tato postava se pohybuje v poloze, kterou mám ráda. Balancuje mezi smíchem a slzami,“ říká Jiřina Bohdalová. Spolu s ní hrají v Láskách paní Katty Veronika Jeníková, Dana Syslová, Zdeněk Maryška, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Oldřich Vlach, Tereza Němcová, Věra Kubánková a Jaroslav Kepka.

Populární herečku letos čeká v Divadle Na Jezerce role kurážné Korsičanky Josefíny v brilantní komedii Jiřího Hubače Generálka. Hru nastuduje režisér Radek Balaš, postavu Napoleona ztvární Radek Holub. Zkoušet se začíná od září a premiéra je nachystaná na 20. listopad 2014.

Jiřinu Bohdalovou však můžete na Jezerce nadále vídat jako paní Plukovníkovou ve stejnojmenné inscenaci.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Marie Votavová

Mohlo by vás také zajímat