jezerka-na-dotek
22.4.2014
Kategorie: Divadlo

Hřebejkova inscenace Na dotek opět na programu Divadla Na Jezerce

Po delší odmlce je zpět na prknech Divadla Na Jezerce titul, pod nímž je podepsaný uznávaný režisér Jan Hřebejk. V dubnu oslavila původní inscenace 110. reprízu a diváky baví stejně jako na začátku.

Hra z pera Patricka Marbera je určena pro čtyři herce – Kláru Issovou v alternaci s Kristýnou Liškou Bokovou, Jana Dolanského, Lenku Vlasákovou a Jiřího Macháčka. Už tato sestava plná zvučných jmen slibuje příjemnou zábavu. K tomu připočtěme režijní práci Jana Hřebejka, jež je ve většině případů vždy velice oblíbená, a je lákadlo na představení zaručeno.

Tak trochu zamotaný milostný příběh. Neustále se scházejí a rozcházejí. Novinář Dan, který se zaměřuje na psaní nekrologů, potká mladičkou striptérku Alici a zamiluje se. Začnou spolu žít a on o jejím životě napíše příběh. Když se jde fotit na obal knihy, očaruje ho fotografka Anna, která ho však odmítá a dává se dohromady s lékařem Larrym, kterého Dan sexuálně uspokojoval při internetovém chatování, když se vydával za nadrženou ženu. Nakonec srdce sympatické fotografky získává, ale nevydrží jim to a vrací se zpět k Alici…

Přijdete-li do Divadla Na Jezerce, z něhož číší příjemná, až rodinná atmosféra, jistě nebudete titulem zklamáni. Stěžejní otázku představení „Je to sex anebo láska? Jak to jenom poznat?“ si alespoň jednou za život položí každý z nás a zároveň titul vystihuje. Text mladého anglického autora je vcelku dráždivý, postavám vkládá do úst mnoho vulgárních slovíček, které nemusí být někomu příjemné.

Na obranu těmto kritikům nutno podotknout, že se nejedná o „přisprostlou“, jednoduchou a prvoplánovou inscenaci, poněvadž jak jinak vysvětlit zmíněnou otázku, kterou si onen titul pokládá? Je to příběh, jenž zrcadlí dnešní vztahy mezi lidmi, přesto však nepůsobí negativně, ba naopak. Při návštěvě Na dotek se zajisté zasmějete!

Jan Dolanský a Klára Issová

Jan Dolanský a Klára Issová

Možná znáte filmovou verzi, v níž hrají Julia Roberts, Natalie Portman, Jude Law a Clive Owen. Ten se divadelní verzi v mnohém podobá, nicméně na Jezerce je zábavnější, drsnější a také nabízí více peprnějších scén. Celkově je představení pojato živěji, diváky vtáhne víc do děje, a tak u mě divadelní zpracování vítězí. Pánové zas jistě ocení striptýz Kláry Issové či Kristýny Lišky Bokové.

Pokud stále váháte, zda inscenaci Na dotek navštívíte, určitě neotálejte. Představení se hraje již osm let a stále plní sál Divadla Na Jezerce. Kvalita spojená se spokojeností diváků tak mluví za vše.

Nejbližší reprízu inscenace Na dotek máte možnost navštívit 6. a 26. května.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Bohdan Holomíček

Mohlo by vás také zajímat