Letošní ročník JamRock slibuje dvakrát více kapel než minule
19.3.2014
Kategorie: Hudba

JamRock 2014 slibuje dvakrát více kapel

Letošní ročník JamRock Žamberk, jehož symbolem se stalo obří srdce, nabídne více kapel. Aktuálně je prodáno podstatně více vstupenek než v loňském roce. Je tak vidět, že JamRock bude velkou oslavou života a pořádným mejdanem.

Lenny, Wohnout, Arakain a mnoho dalších interpretů vás čeká na letošním JamRocku. Těšit se ale můžete také na zahraniční kapely a zpěváky. „Nikdy se nepovedlo zajistit tolik tak dobrých zahraničních kapel při zachování kvality české produkce. Museli jsme proto více než zdvojnásobit počet účinkujících, tím přibyl i počet pódií. Všechno však bude sestaveno tak, aby zůstala zachována pohodovost JamRocku, kterou je znám nejvíc svojí atmosférou!“ říká dramaturg Libor Pavlata.

Čtvrteční zahajovací den nese název „MY DAY ŽAMBERK!“ a je sestaven na četná přání domácích diváků z okolí při zachování metalového charakteru. Přibudou oproti loňsku však dvě pódia s tím, že třetí pódium nabídne pro zpestření převážně punkové kapely. Toto pódium bylo připraveno ve spolupráci s hudební soutěží „Skutečná liga“.  Zároveň však uvidíte hned ve čtvrtek i část hlavních zahraničních kapel.

Zaujměte ostatní návštěvníky na Jam Stage

V pátek přibude diskusní pódium, na kterém si budete moct poslechnout diskuse velmi zajímavých osobností v někdy i zcela kontroverzních sestavách. Další pódium, které už při prvním ohlášení zaznamenalo velký zájem, je Jam Stage – HydePark – pódium, na kterém budete moct ukázat divákům, co ve vás je – zahrát, zazpívat, pobavit slovem i gestem nebo jen vyprávět. Bude jen na divácích, kteří vás odmění potleskem nebo třeba i vypískají.

Pátkem začne také fungovat dětský areál se svým pódiem určeným pro děti, které vám zkušená parta profesionálů zabaví i pohlídá.

Sobota pojede naplno, otevře se druhá část JamRock areálu – letos poprvé, kdy toto další pódium je věnováno fanouškům world-folk-country muziky v té nejkvalitnější formě, také mnohdy alternativní. Zde vystoupí taktéž špičkové české ale i zahraniční kapely a skutečně i světová jména.

JamRock však má letos i svoje tajemství, které je zatím ve fázi tvorby, domlouvání a uzavírání smluv. A produkce festivalu slibuje, že přinese prvek dosud na českých festivalech nebývalý.

Reportáž čtěte zde.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také