Adam a Eva: muzikál z pera Haliny Pawlovské odhaluje obsazení
17.3.2014
Kategorie: Divadlo

Adam a Eva: muzikál z pera Haliny Pawlovské odhaluje obsazení

Divadlo Broadway připravuje muzikálovou komedii Adam a Eva, na jejímž vzniku se podílí řada zkušených tvůrců, kteří jsou zárukou vtipného, zábavného a profesionálně odvedeného představení. Scénář napsal na motivy libreta Haliny Pawlowské scenárista a režisér představení Zdeněk Zelenka.

Připravovaný muzikál Adam a Eva je muzikálovou komedií, což u nás není velmi často uváděný žánr. „Tenhle muzikál rozhodně nebude zatěžkanou, dusnou úvahou o těžkostech života a světa. Rád bych, aby to byla chytrá, pozitivně laděná zábava, při které se právě o životě a světě divák něco doví, ovšem velice příjemnou, atraktivní formou,“ říká režisér Zdeněk Zelenka. Ten se se mimo jiné podepsal jako autor muzikálů Rebelové a Golem.

Scénickou hudbu i přes 30 písní, které v tomto muzikálu zazní, připravil Bohouš Josef, texty k písním psal v této umělecké oblasti debutující Boris Pralovszký, náročnou choreografii připravila Leona Qaša Kvasnicová, kostýmy navrhnul kostýmní výtvarník Roman Šolc.

Výzva pro Annu Polívkovou

V hlavní roli Evy se můžete těšit na oblíbenou filmovou a divadelní herečku Annu Polívkovou, pro kterou je tato muzikálová role zcela novou výzvou, alternovat se bude s Michaelu Horkou, kterou v současné době mohou diváci vidět v titulní roli muzikálu Mata Hari. Do role Adama obsadil režisér Zelenka dva herce, kteří mají výjimečné nadání nejen herecké, ale jsou i skvělí zpěváci a tanečníci – Martin Písařik Michal Slaný.

Michal Slaný na zkoušce muzikálu

Michal Slaný na zkoušce muzikálu

Herecky vděčnou roli Pánaboha přijali pánové Josef Laufer a Ladislav Frej, roli Lucifera psal autor přímo pro rockera Josefa Vojtka, který se bude alternovat s dalším milovníkem rocku a ostříleným muzikálovým hercem a zpěvákem Tomášem Traplem.

Dětské role Kaina a malého anděla byly po náročném konkursu svěřeny čtyřem dětem, které už mají s vystupováním v muzikálech zkušenosti – Filip Antonio, Dominika Elischerová, Natalie Grossová aTomáš Ringer. Výrazně komediální postava růžového anděla byla obsazena rodící se muzikálovou hvězdou Jakubem Šlégrem, v dalších rolích této situační komedie, ve které je láska podrobována přímo ďábelským nástrahám, vystupuje celá řada dalších známých zpěváků a herců, například Michaela Dolinová, Dita Hořínková, Lukáš Langmajer či Josef Vágner.

Muzikálová komedie o vzniku prvního hříchu a mnohdy marném odolávání svodům ďábla se zkouší nepřetržitě a intenzivně od začátku ledna, slavnostní premiéra se v Divadle Broadway uskuteční 17. dubna 2014.

OBSAZENÍ MUZIKÁLU ADAM A EVA

Adam: Martin Písařík, Michal Slaný
Eva: Anna Polívková, Michaela Horká
Lucifer: Josef Vojtek, Tomáš Trapl
Bůh: Jan Čenský, Josef Laufer, Ladislav Frej
Čert Rozkoš: Michaela Dolinová, Dita Hořínková
Čert Mord: Lukáš Langmajer, Petr Ryšavý
Čert Humus: Jan Kopečný, Josef Vágner
Čert Mamon: Petr Šudoma, Ladislav Korbel
Čerti: company
Kain: Filip Antonio, Tomáš Ringel
Anděl Čistoty: Natálie Grossová, Dominika Elischerová
Anděl Michael: Michaela Horká, Michaela Zemánková
Anděl Rafael: Linda Hloušková, Eliška Ochmanová
Růžový anděl Jofiel: Jakub Šlégr, Tomáš Trapl
Andělé: company

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat