VOTVÍRÁK odkrývá část programu a představuje interprety Hip Hop Stage
15.3.2014
Kategorie: Hudba

VOTVÍRÁK odkrývá část programu a představuje interprety Hip Hop Stage

estival Votvírák, největší český multižánrový hudební festival zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských kapel, proběhne v polovině června tradičně na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích. Fanoušci hudby se tak mají opět nač těšit.

 

Program festivalu Votvírák dostává každoročně touto dobou svou finální podobu. A proto přinášíme potvrzená jména kapel, které letos na festivalu Votvírák vystoupí.

 

Votvírák není s výčtem účinkujících zdaleka u konce. Přestože v line-upu festivalu slibuje už taková jména jako Chinaski, Tata Bojs, No Name, Mandrage, Desmod, Dymytry, Arakain, Věra Špinarová,Vypsaná fixa, Sto zvířat, Visací zámek, Skyline, Adam Mišík, Škwor a další.

 

Také program Hip Hop Stage má co nabídnout. „Festival Votvírák a rap je silný kombo. Kope jak Bruce Lee, mlátí jak Muhammad Ali a kouše jak Mike Tyson. Každej rok na vás čeká gang šampionů. A co na tom, že jeden je váha muší a jinej neporazitelnej tank těžký váhy. Každej rok je to přehlídka. Gala představení. Odraz všech směrů, co se na scéně objeví,“ tvrdí Affro, dramaturg Hip Hop Stage.

 

Výběr interpretů na Hip Hop Stage

TLUSTEJ KÁRL

Kárl je těžkotonážní kolos. Buřt. Kárl nakládá. Má to styl, má to vtip, a i když rozhodně není běžcem na dlouhé tratě a s dechem dlouho nevydrží, je to prostě HEAVY.

 

MOOZA

Talent. Před rokem předváděl nadějnou, ale těžce dětskou porci. O rok později se „zasloužilým umělcům“ začíná potit pleš. Pravděpodobně máme tu čest s týpkem, který bude záhy udávat tempo. Zatím se můžeme jen bavit, neriskujeme nic. Vždyť tomuhle klukovi z Písku je teprve 15. Co bude dávat ve dvaceti?

 

ANDROID ASTEROID

Parta virtuózních muzikantů umí hrát snad i v nástrojovém obsazení hřeben, vozembouch a luk. A se stejnou vášní zbožňují samplování. Je to parta snílků, kteří se toho nebojí.

 

TAFROB

Brněnský patriot kdysi pomáhal domácímu fandovi objevovat fenomén freestyle battle. Chvíli mu trvalo, než se vydrápal ze škatulky. O pár let a čtyři alba později už Tafrob nemusí nikomu dokazovat, že „umí víc než freestylovat“. To už totiž dávno dokázal. Freestyle battly utichly, skills a charisma stejně jako řev publika zůstaly.

 

SMACK

Tenhle týpek ze Strašnic plive rýmy jak drak. Není ztracený ve změti událostí, hozený do víru osudu, co čeká, „jak to dopadne“. Řídí dění. Řídí tok energie jak usměrněný tok elektronů.

 

STRAPO & DJ Spinhandz

Jiskra v oku. Velice propracovaná MC/DJ show s DJ Spinhandzem napojená přímo na páteř klasického hiphopového odkazu. Bezmezné nadšení. Přirozené charisma a uvolněnost, až to všechno vypadá, jako by to byla samozřejmost a šlo to samo. Chyběl kousek a Strapo, jeden z největších talentů, svůj talent promrhal a Majk na hřebík pověsil. Nechybělo moc a o Strapovi už bychom mluvili jen v dobrém a na výročí chodili s kytičkou. Zlomilo se to a nebylo to jednorázové vítězství v bitvě, on vyhrál celou válku. Ať žije Strapo!

 

Vstupenky jsou v prodeji v celé předprodejní síti společností Ticketstream a Ticketpro. Více informací o předprodeji a jednotlivých prodejních místech najdete na webu festivalu Votvírák.

 

Festival Votvírák se bude konat 13. – 15. června 2014 v Milovicích.

 

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat