Žebřík: Na vyhlášení hudebních cen nebude chybět ani Tomáš Klus
13.3.2014
Kategorie: Hudba

Žebřík 2013: na vyhlášení hudebních cen nebude chybět ani vystoupení Tomáše Kluse

Již tuto sobotu se v Plzni sejde naše hudební elita na předávání cen Žebřík 2013 Bacardi Music Awards. Show moderovaná Tomášem Hanákem a Bárou Polákovou nabídne vystoupení Mekyho Žbirky, Tomáše Kluse, Vladimira 518 & Idiot live bandu s Matějem Ruppertem a Romanem Holým, i koncerty kapel UDG a A Banquet.

V areálu Fakulty umění a designu Západočeské univerzity bude 15. března předáno 27 cen v devíti kategoriích podle výsledků hlasování na serveru Anketazebrik.cz. Kandidáty na zisk bronzových sošek jsou Kryštof, Mandrage, Chinaski, UDG, Imodium, Monkey Business, Vladimir 518, Tomáš Klus, Richard Krajčo, Vojta Dyk, Matěj Ruppert, Dan Bárta, Celeste BuckinghamLenka NováAneta LangerováAnna K a další.
Dojde i na cenu pro Osobnost Žebříku, kterou z ruky šéfa magazínu iREPORT Jardy Hudce v minulosti obdrželi Chinaski, Tata Bojs, David Koller, Dan Bárta, Glenn Hughes, Ashley Slater či Michal Pavlíček. Honorován bude rovněž autor Ceny o nejkreativnější počin ZČU.

Těšit se můžete i na UDG

Koncertním lákadlem Žebříku, slavícího už 21 let existence, je první letošní koncert Tomáše Kluse, který premiérově zahraje i některé písně z očekávaného nového alba: „Chci si užít bytí s lidmi, co tam budou. Je to jedna z mála akcí, kde nemám pocit, že bych se musel něčemu násilně přizpůsobovat, není to takové divadlo, které jsem prožil třeba na Slavících. Mám rád, že se Žebřík drží muziky,“ říká Klus.

Speciální „best of“ chystá legendární Miro Žbirka, nezůstane ale jen u svých notoricky známých šlágrů: „Máme novou písničku k filmu Fair Play. Ta na Žebříku zazní ve své premiéře,“ prozrazuje zpěvák.

Z právě probíhajícího turné si do Plzně odskočí UDG, aby svým koncertem celý večer završili. Chybět nebude ani hiphopová show Vladimira 218 s DJem Mikem Trafikem, Idiot Live Bandem a hosty Romanem Holým a Matějem Ruppertem.

Předprodej v ceně 390 korun probíhá na www.ticketstream.cz a www.plzenskavstupenka.cz.

Text: Michaela Rochovanská

Přečtěte si také